Wpis z mikrobloga

Wlasnie sie dowiedzialem ze zdaniem sadu nieprzysluguje mi zadne odszkodowanie za niesluszne zatrzymanie nieslyszny zabor mienia, artykuly w gazecie szkalujace moja osobe i ponad 3 lata stresu. Polska taki zajebisty kraj.... jedyne co prokuratura miala na swoja obrone to ze jej dzialania co prawda nie sluszne ale byly zgodne z prawem xd czyli idac ta logika komenda tez nawet zlotowki nie powinien dostac xd #polskapolska #wolnesady #sadysady #prawo #zalesie
  • 61
  • Odpowiedz
  • 0
@GordonLameman3 dowody same prokuratura w aktach przyniosla bo to ze wjechali o 6 przetrzymywai mnie x czasu, zabrali auto, telefony itp to wszystko jest w aktach sprawy inne kwestie jak stres wizerunek itp ciezko udowodnic ale linki do gazet itp jak najbardziej sa w aktach
  • Odpowiedz
@turtelian: Roszczenie było oparte o art. 552 par. 4 KPK? To pewnie nie dowieliwście "niewątpliwie niesłusznego" charakteru zatrzymania czy aresztowania tymczasowego.

USTAWODAWCA zdecydował się na rozwiązanie w ramach którego Sąd moze przyznać odszkodowania tylko, jeśli zatrzymanie/areszt były niewątpliwie niesłuszne.

To polityków wina, że ustawodawca nie przewidział natomiast odszkodowania lub zadośćuczynienia za niesłuszne oskarżenie, gdy w toku instancji zapadł prawomocny wyrok uniewinniający lub umorzono postępowanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@GordonLameman3 inny sad w sprawie stwierdIl jasno ze nie ma nawe poszlak zwiazanych ze mna a sa dowody na to ze to nie ja,co potwoerdziky pozniejsze sady uniewinniajac wiec chyba mozna smialo.mowic ze zabor mienia i zatrzymanie i wszelkie skutki tych dzialan byly niewatpliwie niesluszne, zreszta chcialem.sie tu wyzalic ze polska to #!$%@? kraj gdzie ci zabieraja samochod udawadniasz ze nie jestes wielbladem i zlotowki z tego nie masz
  • Odpowiedz
@turtelian: Sądy karne zazwyczaj nie są przychylne obywatelom. Dlatego czasami lepiej starać się o odszkodowanie na drodze cywilnej, o ile "decyzja" jakiegoś organu władzy publicznej okazała się bezpodstawna.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: Wystarczy przywołać chociażby przykład sprawy pana Marka Kubali. Jeśli chodzi o ochronę dóbr osobistych, to często lepiej samemu wnieść powództwo cywilne, niż wybrać drogę karną.

Z kolei przykład pana Tomasza Komendy pokazuje, jak sądy karne potrafią być nieprzychylne obywatelowi, jeśli w polu widzenia pojawiają się błędy w postępowaniu prowadzonym przez ograny ścigania. Opinia o tzw. "tandemach prokuratorsko-sądowych" nie jest odosobniona i często pochodzi od praktyków.
  • Odpowiedz