Wpis z mikrobloga

Mirki mam ryzena 2400g. Na razie chce posmigac na integrze.
Moze ktos mi wytlumaczyc jak moge przyspieszyc dzialanie karty? Mam szybka pamiec ram, tylko nie rozumiem w jaki sposob jej predkosc przeklada sie na dzialanie karty?
Samo to, ze sa wystarczy czy musze przypisac jakas pamiec do karty?
Nie moge znalezc artykulu o tym jak to zrobic.

#amd #komputery #informatyka
  • 10
@Alcadent w ramie przechowuje wszelkie tekstury itp. więc im szybsza pamięć to może szybciej je odczytywać i zapisywać co przekłada się na wydajność. Możesz jedynie w ustawieniach uefi zwiększyć ilość pamięci dostępnej dla integry.
@Alcadent: Prędkość przekłada się tak że masz integrę która korzysta intensywnie z ramu bo nie posiada swojej pamięci. Pamięc jakaś się już przypisała bo byś kompa nie odpalił. Możesz jedynie sprawdzić ile i ewentualnie zwiększyć ilość.
@Alcadent: To co ja pamiętam to można podkręcić samą integrę,pamięci RAM.W przypadku integry ważne jest żeby pamięć RAM była możliwie jak najwyżej taktowana i pamięci pracowały w trybie Dual Channel.Więcej ci nie powiem,bowiem nie mam platformy AM4/LGA1151
@Alcadent: W biosie przydzielasz ilość pamięci dla karty graficznej, oraz parametry na jakich mają działać. Tak samo kartę graficzną się podkręca w biosie, wystarczy wejść w odpowiednia zakładkę.

Ale takie coś się robi z głową, musisz prawidłowo ustawić napięcia, by nie popsuć sobie komputera :) Jeśli nie masz doświadczenia, to musisz bardzo uważać, najlepiej poczytaj trochę na ten temat

https://m.pclab.pl/art76962-33.html