Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sandracze: tak jak @epll pisze, zależy od obsługi. Na pewno z Qatar nie byłoby problemu, ale nie wiem jak ze Sri Lankan. Z ciekawostek Lot nigdy na to nie pozwala i nienawidzę ich za to. Latam zawsze Emirates do i z Polski, potem LOT do mojego miasta. Z dxb nie ma problemu nadać do miejsca docelowego, nawet czasem kartę pokladowa dadzą, w drugą stronę nigdy przez 12 lat mi się to
@sandracze: Jeśli masz osobny bilet na inną linie lotniczą nawet w tym samym sojuszu teoretycznie nie muszą i nie mają obowiązku nadawać ci bagażu prosto do PRG. Ja tak leciałem Bangkok Airways z Samui do Bangkoku potem BKK-DOH-WAW na jednym bilecie agent zapewniał, że nie powinno być problemu to bagaż i tak wylądował na taśmie w BKK o czym dowiedziałem się dopiero w WAW.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafoxs: ale mogą, jak pisałem, w Emirates mogę sobie nadać bagaż niezależnie czym potem lecę. Zależy od obsługi, system na to bez problemu pozwala, bo on nie patrzy czy to ten sam bilet tylko jako jest kod kreskowy biletu docelowego, tam są zakodowane wszystkie dane. Niestety czesto, a w LOT zawsze obsługa nie chce pomóc.
@blinxdxb: Napewno nie jest tak, że możesz sobie nadać bagaż niezależnie czym potem lecisz, EK ma klasyczną politykę bagażową jakoś nie chce mi się wierzyć, że handler nie zwróci uwagi na bagaż EK ważący 25-30kg na lot wewnętrzny np. Lufthansą czy SAS'em gdzie limit wagi bagażu to 20kg. Może agenci EK są bardziej wyrozumiali i chodzą na rękę tak jak piszesz i w wielu przypadkach może to przechodzić ale zawsze walizka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafoxs: latam spokojnie 200 i więcej razy w roku i nigdy nie cofnieto mi bagażu, z 1/3 czy 1/4 tych lotów to long haul i potem domestic. Tak jak pisałem EK nigdy (no odkąd z nimi latam czyli od 2006) mi nie odmówilo nadania do miejsca docelowego nawet do takiego Rzeszowa gdzie jak mówię, w EK mam 45 za skywards, a w LOT 23. Qatar to samo, Etihad to samo. W
@blinxdxb: No to dobrze wiedzieć, że EK inaczej to tej kwestii podchodzi nigdy nie pytałem o to u nich. Zazwyczaj w Europie spotykałem się z odmową ze względu na brak możliwości drukowania karty pokładowej albo politykę bagażu a Bangkok Airways cofnął mi bagaż. Dlatego z własnej praktyki zawsze wolę sam nadać ten bagaż jeśli mam dwa osobne bilety na inne linie lotnicze. Większa pewność, że wróci razem ze mną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafoxs: nie tylko EK. Oprócz to tak jak pisałem Etihad, QATAR, qantas, virgin Atlantic. Zauważyłem też, że największe problemy są w Europie, a w Polsce to już w ogóle. Kiedyś w waw gość na checkin Emirates (ale nie był pracownikiem) nie chciał mi dać plakietki business na bagaż, bo miałem upgrade, tyle, że wykupiony a nie z promo, więc zasada, że obowiązują reguły Economy nie miała zastosowania. Wystosowałem list do Emirates
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blinxdxb: @rafoxs: wołam, bo udało się i będzie wiadomość dla potomnych :) miła Pani w Male bez problemu nadała bagaże aż do Pragi, chociaż jak pytałam innej babki przed wylotem z Colombo do Male to stwierdziła, ze nie ma takiej możliwości. Czyli wszystko zależy od człowieka :)