Wpis z mikrobloga

Sklep internetowy Sony.
Pięć dni temu, zamieściłem opis moich przepychanek ze sklepem Sony https://www.wykop.pl/wpis/33972243/mat49-zakupy-w-sklepie-internetowym-sony-dla-masoc/. Fakt, to był długi wpis :) Dzisiaj chciałem uaktualnić ten wpis. Wysłałem ponownie mail z żądaniem zwrotu pieniędzy. Odpowiedz - Thank you for contacting Sony Xperia Online shop.
I apologize, but we do not have a customer care agent with your language available.
If you could rephrase your query in English or in any other supported language - Spanish, Portuguese, French, Italian, Greek or German, we would love to assist you.
Awaiting your reply.
W odpowiedzi wysłałem im link do translatora :)
No i odpowiedzieli:
Please note that the claim with the courier company is still ongoing and our claims team is doing all the necessary actions to receive as soon as possible as reply and complete the claim procedure.
We expect to receive a reply within the next few days. We will keep you updated accordingly.
Czy ktoś z Szanownych Wykopkowiczów, miał podobną sytuację? I jak się ona zakończyła? Bo mnie już coś trafia, na takie zlewanie klienta.
  • 4
  • Odpowiedz
@mat49 taguj najlepiej to aby ktoś w przyszłości mógł to zobaczyć a co do samego problemu może zwrot pieniędzy kartą / paypal jeśli tym płaciłeś
  • Odpowiedz