Wpis z mikrobloga

ING wypuściło certyfikaty TURBO na #cdp z możliwością grania na spadki. Z tego co czytałem dźwignia X4
Wiecie czy jest możliwość kupna bez dźwigni? Z dźwignią X1 i odpowiednimi stop losami możnaby zabezpieczyć certyfikat na wzrosty.
Dobrze kombinuję czy coś pominąłem?
#pociagdozyskow #gielda
  • 12
@m00n: jak trafisz to za 100zł masz 400? Jak nie trafisz to co? Nie śmiej się, ale nie kapuję idei i dziwi mnie, że coś takiego jest firmowane przez banki i jeszcze jakieś nauki na tym powstają, toż to czysta spekulacja, która imho szkodzi giełdzie
@szcz33pan: żeby w najgorszym przypadku wyjść na zero. Ale po namyśle stwierdzam że to nie ma sensu. Jeśli zrobię kontrakty z taką samą dźwignią zawsze wychodzę na zero. Jeśli z różną to i tak nie pokryją ewentualnych strat.

@RandomowyMirek: @intruzzz: Bukmacherka to kontakty terminowe. Zakładasz się że w danym momencie akcje będą kosztowały X. Przy kontraktach (które możesz sprzedać w każdym momencie) z dźwignią to tak jakbyś obracał większym
żeby w najgorszym przypadku wyjść na zero. Ale po namyśle stwierdzam że to nie ma sensu. Jeśli zrobię kontrakty z taką samą dźwignią zawsze wychodzę na zero.


@Koryntiusz: dokładnie po to zadałem pytanie. Dodając takie zabezpieczenie powoduje gwarancję większych opłat na to wszystko i tego, że zawsze wyjdziesz na zero. Jakbyś próbował grać na obie strony to lepiej robić swing Trade niż mieć obie pozycje naraz.
@RandomowyMirek: na tym polega zabawa w spekulację.. założę się, że akcje wzrosną.. więc kupuję je taniej, żeby sprzedać drożej... założę się że akcje spadną, to kupuję certyfikat na shorta... a dźwignia... żeby zwiększyć zysk w przypadku kiedy racja jest po naszej stronie