Wpis z mikrobloga

Mirasy. Interesuję się trochę językoznastwem, etymologią itd. Mam znajomą z Włoch i uczę ją trochę naszego pięknego języka, trochę gwary krakoskiej #pdk i trochę slangu. I ostatnio próbowałem jej wytłumaczyć co to znaczy kręcić Małysza . Kto to Małysz to ogarnęła raczej szybko ale nie do końca pojęła chyba moje #!$%@? xD Nie wiem czy mają odpowiednik naszego wykopa, jakiś scavo.it xDDD

Anyway zmotywowało mnie to do zrobienia małego wykopowego słowniczka, bo na naszym slangu to niejeden mógłby się doktoryzować. Ja zacznę z głowy, można dopisywać teksty o których zapomniałem. Część pewnie nie tylko wykopowa ale bardzo tutaj popularna więc też znajdzie się miejsce. Tyle tytułem wstępu, zapraszam do zabawy.


beniz - penis
pieróg/nadpieroże - jak wyżej tylko różowe
kręcić Małysza - zrobić aferę, nagłośnić jakąś sprawę, domagać się sprawiedliwości
spuszczać roletę - uprawiać z kobietą miłość
taktyk - komentarz pozostawiony aby w wolnej chwili wrócić do wpisu
wołaj - prośba o powiadomienie jak sprawa się rozwiązała
odjaniepawlać - #!$%@?ć Czasownik odrzeczownikowy od Papieża Polaka.
zalesie - wbrew pozorom nie
zalesie a żalę się
pracabaza/podbaza itd. - Miejsce lub instytucja. Sufix baza można dodać do większości etapów życia.
lvl24 - wiek 24 lat
dla - mu synku, mu
kitku - kot
atencjusz/ka - ktoś kto dla plusów będzie paradował 100 dni w koszuli albo przeciwnie, rozbierze się.
niebieski/rożowy - mężczyzna/kobieta
mirek/murek - czule
niebieski ( murek to nie tzw. czeski błąd, tylko poprawna pisownia)
mirabelka - czule
różowy_
węgierka - patrz mirabelka
kc - kochać
dzienna/nocna - system czasowy powstały na bazie systemu 24-godzinnego. Dzienna od 6 do 1, nocna od 1 do 6.
boners - cokolwiek co nam się podoba z sufixem boners, używane do tagowania, np. prokuratorboners to tag dla prawników.
przegryw - nie spuszcza rolet różowym
normik - przeciwieństwo przegrywa
gownowpis - jaki jest każdy widzi

  • 3
  • Odpowiedz
@Marynasz:
bd - będę
mg - mogę
pajacować - wygłupiać się, zachowywać się niepoważnie, zgrywać się; błaznować a na wykopie poniżać się względem różowych pasków
robić fikołka - czyt. pajacować jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@Marynasz: Możesz dodać też nowe:

- Ja doma xD
- Fajnie tu: tak nie za ładnie, nie za bogato

Można by też zrobić słownik POLSKO - MIRKO - PODLASKI xD

Ogólnie pomysł jest mega - trzeba by tylko to jakoś rozwinąć i może zrobić na mirko konkurs z nagrodami, wtedy sami by dawali nowe przykłady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz