Wpis z mikrobloga

@AlvarezCasarez:

Wydarzenia przed ukrzyżowaniem Jezusa - w każdej ewangelii jest to opisane inaczej, a wydarzenia są ze sobą sprzeczne. Był o tym artykuł na wykopie - w wolnym czasie mogę poszukać, bo fajnie opisane, łącznie z tym, co wg. kronikarzy najprawdopodobniej się wydarzyło.

Natomiast sam Jezus najprawdopodobniej został ukrzyżowany za zrobienie (bezsensownego swoją drogą) #!$%@? w świątyni ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 5
@AlvarezCasarez co jest najważniejsze? A może pewien kodeks moralny, jaki jest zawarty w tym całym Nowym Testamencie? Może to nie jest kronika historyczna ani pamiętnik ówczesnego człowieka, ale coś, co pozwoli być lepszymi ludźmi, niezależnie od czasów, w którym tym ludziom przyszło żyć?
  • Odpowiedz
a co w biblii jest najważniejsze, i dlaczego uważasz, że jest prawdziwe?


@AlvarezCasarez: pewnie to co mu pasuje, to co jest głupie to nieprawda, metafora lub nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@AlvarezCasarez mogą być, jak kto woli. Jednak nie widzę, by Bajki Ezopa były jakoś specjalnie deprecjonowane na mirko. Czy to dlatego, że na tych bajkach nikt nie oparł religii? Ale dlaczego ateistów z Mirko tak bardzo boli, w co kto wierzy?
Odpowiesz mi, że kościół narzuca swoją wiarę. Może i tak. Jednak ja nikomu nie narzucam niczego i nie lubię wrzucania do jednego worka.
  • Odpowiedz