Wpis z mikrobloga

@pshemson: Mój ojciec (archetypowy Janusz) do auta z plastikowym kolektorem założył instalację mieszalnikową, bo stwierdził, że nie będzie bulił 50% więcej za sekwencję. #!$%@?ło kolektor chyba 4 albo 5 razy w ciągu życia samochodu xD A do Xsary generalnie nie ma problemu z gazem, znajdź tylko dobrego gazownika (poszukaj na LPG forum kto w okolicy jest polecany) i niech coś dobierze
@pshemson: i co, jednak ją kupiłeś, i jak wyszła? Bo wtedy na zdjęciach wyglądała na malowaną z jednej strony a jaka wyszła? Ile stargowałeś?

Co do instalacji to trzeba jechać gdzieś gdzie masowo zakładają i dopłacić za szczególne zajęcie się autem żeby przewody były dobrze ułożone anie tak by pasowały. Ja mam parownik od KME i nie narzekam, reszta to stag.
@aarahon: lakier oryginalny, przebieg chyba też xD no nie wiem trochę szarpie przy zmianie biegów, ale to chyba wina tych gum całych, a to wydatek pare zł?
rdzy jest trochę jkedynie tlyko na podwoziu, ręcznie można zrobić i zakonserwować na zimę

bardzo łątwo się jeździ, czuje się jakbym maluchem jeździł, dziwne uczucie xD
kierownica skózana, nie starta praktycznie, wygodnie się siedzi
no tylko jednak mało bajerów jest np mało schowków mam
@aarahon: @aksal89: no dobra ale te kolektory nie przeszkadzają? bo ja się nie znam na tym xD tylko ojciec mówił że te tańsze to spali się samochód(dawno temu miał poloneza i zakłądał gaż xD), tylko że chyba teraz w każdym samochodzie nowym są te platikowe to technologia mogła już pójść do przodu
@pshemson: Ta historia, którą opowiadałem miała miejsce chyba gdzieś około 2005 roku, nie wiem, czy ktoś jeszcze w ogóle zakłada instalacje starsze niż sekwencyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie sekwencyjna o ile dobrze pamiętam jest potrzebna przy plastikowym kolektorze, bo te starsze dawały jakieś skoki ciśnienia, które rozrywały kolektor (polecam, zajebiste przeżycie XD).

Generalnie zgadzam się z tym co powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aksal89: @aarahon: hmm ale jest sens i czy opłaca się w ogóle?
bo za samochód dałem 5700, policzcie ubezpieczenie, rejestracja, przegląd, rozrząd i ten gaz.

Opłaca się? bo wszystko wyjdzie jakieś ponad 7k jak nie więcej, za xsare z 2004 :D

Chociaż dobrze ze w dobrym stanie jest..

Dla mnie spoko chyba, nie przeszkadza mi, tylko za te >7k już bym znalazł coś lepszego i w gazie pewnie xD

Nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: @aksal89: ale powiem wam że dziwnie mi się nią jeździ xD

Nie jest to mocny silnik, ale tak nie czuje żeby jakoś przyspieszalo, a zara na liczniku ponad 100xD

wcześniej samymi dieslami jeździłem, może to dlatego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: ok ale mam głupie pytanie, jak policzyć ile bierze benzyny na 100? nie mam w tym komputera zakładowego co pokazuje średnie spalanie xD
Ale jakbym na raty założył ten gaz to nawet bym nie zauważył dodatkowych kosztów xD
@pshemson: Zatankuj do pełna. Wyjeździj bak, zatankuj znów i zapisz ile litrów paliwa wyjeździłeś, będziesz znał przejechany dystans i sobie policzysz.

Zresztą jak założysz gaz i tak będziesz musiał mieć przynajmniej pół zbiornika bo pompa paliwa zatrze się.
@pshemson: nie koniecznie, ważne żeby zatankować na tej samej stacji dwa razy pod korek. Raz żeby wiedzieć że masz pełny bak, za drugim razem ile weszło do pełna. Jak wyjdzie ci że do pełna dolałeś 35,68 litrów a przejechałeś 584 kilometry to dzielisz sobie ilość litrów paliwa jakie zatankowałeś przez ilość przejechanych kilometrów i mnożysz przez 100.
35.68/584*100=0.06109589041*100=6.1095890411 w zaokrągleniu 6.11 litrów paliwa na 100 km.

Albo dzielisz na 100 ilość
@aarahon: ok a powiedz mi co to znaczy że przy głośniejszej muzyce pierdzą głośniki?
ogólnie łądnie i dobrze grają, ale po ustawieniu fajnego basu i podgłośnieniu zaczynają ładnie pierdzieć
to spalone membrany? czy radio #!$%@?? xd

boczne tylne głośniki też bardzo w #!$%@? cicho grają nie wiem czemu
@aarahon: no te tylne jak fader ustawiłem najniżej tak że przednie wyciszyłem całe i dałem na full volume, to tam praktycznie nic nie słychać i pierdzi tylko

to co wymiana na nowe? tylko czy szukać tych z xsary oryginalne czy jakies inne będą?
@pshemson: to ok trochę już pojeździłem, nie wiem czy ten rozrząd był wymieniany w ogóle bo jak nie to 14 lat i nie wymienić rozrządu to słabo, więc staram się jeździć rozważnie i nie cisnąć do >5k obrotów

tylko te skrzypienie mnie nie pokoi, bo na zimnych silniku słychać takie skrzypienie jakby chyba z przodu, a jak już pojeździ się to już nie

możliwe ze od dłuższego postoju zardzewiały pewne części