Wpis z mikrobloga

@laaalaaa: Najbardziej niedoceniona postać, a wszyscy kochają tych cwaniaczków co to po znajomości wszystko mieli. Czasem wydawało mi się, że Hogwart leżał w Polsce, bo same układy i układziki, a kto nie był z kółka wzajemnej adoracji, to przegrywał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z resztą, co to za miłość, gdy dziewczyna staje w Twojej obronie, a Ty rzucasz do niej wyzwiskiem,


@loman_alchemik: Jak dla mnie to dzięki temu jest dużo bardziej wiarygodną postacią niż jakby miał być lśniąco biały, pod płaszczem wrednego nauczyciela. Taka postać była by nie dość, że bzdurna to jeszcze mega irytująca. Nazwał Lily szlamą, ale miał potem do końca wyrzuty sumienia.

Poza tym nie wyżywał się na innych z
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: Był zamieszany w śmierć własnego brata.(edit siostry)
@loman_alchemik: Snape budzi naszą sympatię bo był typowym wykopkiem w społeczności czarodziejów. Pochodził z biednej rodziny. Był brzydki. Miał cofniętą żuchwę i tłuste włosy. Był ofiarą przemocy ze strony Jamesa i jego bandy chadów z dobrych rodzin. lily nie musiała stawac w jego obronie. Na solo #!$%@?łby każdego ze swego rocznika. Z resztą po zakonczeniu Hogwartu banda Jamesa chciała mu
  • Odpowiedz
@loman_alchemik: Nie wiem czy to poniżanie było aż tak uwłaczające, żeby oceniać go pod tym względem. Był #!$%@? dla Harrego trochę i jechał po innych, ale jak dla mnie to nie przekroczył linii na tyle, żeby były podstawy do osądzania pod tym kątem jego całokształtu.
Poza tym bądźmy szczerzy - z jego skillami, jakby chciał mógłby zostać bogaty i szanowany i nie musiał by spełniać ani jednego zadania w Hogwarcie,
  • Odpowiedz
@loman_alchemik: No pewnie, że fanfiction, ale całkiem nieźle zrealizowane.
W skrócie Chad: dobrze zbudowany przystojny normik alfa, może wyrwać każdą laskę.
Normik: W miarę normalnie funkcjonujący w społeczeństwie człowiek, może mieć problemy, ale nie uniemożliwiają mu życia
Przegryw: człowiek nie potrafiący/nie mogący funkcjonować normalnie w społeczeństwie, często samotny,
Rozmawiając o czasach szkolnych:
James-Chad. Przystojny z dobrego domu, charyzmatyczny itd.
  • Odpowiedz
@loman_alchemik: A to nie jest tak, że niezdrowa fascynacja czystą krwią rozwinęła się już w szkole i była wynikiem poniżania przez innych i szukania grupy która go zaakceptuje? W Hogwart Expresie powiedział tylko że chciałby dostać się do Slighterinu i już wtedy James go znienawidził.(slighterin + był zazdrosny o znajomosc z Lily)
Nie nazywajmy Hogwartu prestiżową uczelnią. Była to jedyna w Anglii szkoła magiczna i miała monopol.
  • Odpowiedz
@loman_alchemik: Z resztą: Niekompetentni nauczyciele, zatrudnianie po znajomości, przyjmowanie i przepuszczanie dalej wszystkich. Snape był jednym z mniejszych problemów tej szkoły. Miał dużą wiedzę, i chciał ją przekazywać tym, którzy chcieli się uczyć.

Nie będzie żadnego machania różdżkami, ani głupich zaklęć w tej sali. Dlatego nie spodziewam się raczej, że wielu doceni wielką naukę i prawdziwą sztukę, jaką jest tworzenie mikstur. Jednakże tych kilkunastu wybranych, którzy posiadają predyspozycję, chętnie nauczę,
  • Odpowiedz