Wpis z mikrobloga

Ostatnio zakupiłem sobie #odroid C2, żeby w ogóle zobaczyć co to jest i czy jest to warte swojej ceny (ok. 250 zł) oraz czy faktycznie bije to wydajnością graficzną jakże popularne #raspberrypi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ten skubaniec Odroid C2 perfekcyjnie sobie radzi z odtwarzaniem materiału 4K w kodeku H.265, gdzie Raspberry potrafi łapać laga przy 720p w tym kodeku (wszystko przez brak sprzętowej akceleracji)

Polecam gorąco to urządzonko, które bardzo ładnie mieszka z tyłu telewizora :D
Użycie prądu większe w porównaniu z Raspberry (na razie testowałem pobór prądu w idle i wyniki są: 0.26A dla RPi3, oraz 0.53A dla Odroid)

super_tux - Ostatnio zakupiłem sobie #odroid C2, żeby w ogóle zobaczyć co to jest i c...

źródło: comment_lfuhVJheHI2SOTPkAHLEf3yuWMzdFPFN.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plumaS: dla mnie to po prostu zwykły Kodi na jakiejś bliżej nieokreślonej dystrybucji pingwina ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli mam porównać szybkosc działania Kodi na RPi i na Odroid, no to Odroid wygrywa. Ma więcej ramu, co też wychodzi na plus przy strumieniowaniu (więcej danych pobierze do ramu w przeciwieństwie do maliny)
@qwelukasz: Samego Androida można, bo są gotowe obrazy z Androidem chyba w wersji 5.x, a wszystko inne, no to by się trzeba bawić w siedzenie w kodzie i tworzenie własnego tworu ( ͡° ͜ʖ ͡°)