Wpis z mikrobloga

Kolejna sprawa związana z PCtami, Mirki i Mirabelki. Mam dosyć lapka, oddam bratu.

#pcmasterrace

Mam zamiar złożyć komputer stacjonarny do domu. Od 1500,- do 2000,- z możliwością ulepszenia [z czasem]. To aktualny spis części:

- Płyta Główna: Gigabyte GA-H110M-S2 DDR4 [H110 PCI-E DDR4] [może lepszy]
- Grafika: Zotac GeForce GTX 1050 Mini [pytanie!]
- Zasilacz: SilentiumPC Elementium E1 SI 85+ ATX 35PW (SPC124) [może mocniejszy]
- Procesor: Intel i3-6100 3.70GHz 3MB BOX
- RAM: DDR4 CRUCIAL 4GB 2133MHz [dwie sztuki]

I tu pytania.

1. Płyta główna jest stosunkowo dobra mimo starych slotów. Macie lepszą alternatywę w tej cenie z czterema slotami na RAM? [CENA: 200,-]
2. Grafika: Połączone z pytaniem pierwszym. Szukam płyty głównej z możliwością podpięcia dwóch kart graficznych nVidii. Jest taka opcja z tą kartą?
3. Zasilacz: Uważacie że wystarczy? Czy lepiej wziąć coś z zakresu 400-500 od Barracudy?
4. Procesor: Wystarczający? Ta konkretna płyta główna posiada chipset 1151. Lepiej zamontować ten czy zainwestować w i5? Jak tak, to który?
5. RAM: Słabe kości. Alternatywy zgodne z płytą główną? Albo zaproponowaną przez innych?

Serio, pali mi się. Chcę zostawić swojego ASUSa dla rodzeństwa, wystarczający do odpalenia Fallouta 4 czy Fortnite'a na przyzwoitym poziomie. Ja zaś potrzebuję do odpalenia mocniejszych gierek a nic nie zastąpi płaskiego, niskonapięciowego padła jak komputer stacjonarny ( ͡º ͜ʖ͡º)

Liczę na was, przyjaciele.
  • 6