Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Czy ktoś z was zakładał subkonto oszczędnościowe dla niemowlaka? Chcemy z różowym założyć dla córeczki subkonto na które będziemy wpłacać hajsy z jakiś uroczystości (np. z chrztu, który ostatni miał miejsce) albo chętni po prostu będą wpłacać na nie bezpośrednio i jak będziemy chcieli kupić coś dla córki (np. zbudować plac zabaw) to z tego konta ten hajs wypłacimy, i tu pytanie do was, czy ktoś z was ma w tym jakieś doświadczenie? coś możecie polecić? Zastanawiam się też nad tym czy nie lepiej otworzyć rachunek oszczędnościowy na siebie lub różowego bo z tego co widzę, to są wyższe limity depozytowe dla danego oprocentowania. Banki które nas najbardziej interesują to #pekao #mbank #deutschebank.
#oszczedzanie #banki #dzieci
  • 5
  • Odpowiedz
@Wiktorgg: Mam takie konto. Właścicielem jest syn, ja i żona jesteśmy dysponentami rachunku. Kończy 18 lat i może zrobić z kasą co chce (z tym, że nie zrobi, bo zbieramy pieniądze na "lepszy start" - jakieś studia, mieszkanie, coś, co mu się w życiu przyda. Wpłacasz dowolną kwotę z dowolną częstotliwością. Nie ma jakoś specjalnie szalonego oprocentowania (3% przez 180 dni, potem 1,5%), ale nie o to chodzi. Chodzi o systematyczne
  • Odpowiedz
  • 0
@jakis_login: dzięki za odpowiedz, a przy szukaniu konta dla syna zastanawialiście się nad założenie rachunku na was? Chodzi mi o to ze te 3% są do 3k, a w rachunku dla dorosłych jest to 10k lub więcej
  • Odpowiedz
@Wiktorgg: zastanawialiśmy się. Kwestia jednak wygląda tak, że jest to na tyle krótki czas (3% na 180 dni), że w zasadzie różnica w zysku będzie niewielka (około 100 zł) przy założeniu, że od razu wpłacasz maksymalną kwotę (czego my zrobić nie mogliśmy, z uwagi na konieczność poniesienia kosztów związanych z samym przyjściem na świat dziecka). Postanowiliśmy wykorzystać funkcjonalność konta "mój skarb" (ograniczone możliwości wypłat), by też samemu się zdyscyplinować i pilnować
  • Odpowiedz