Wpis z mikrobloga

Sieć #lightningnetwork przynosi nam powoli coraz więcej oszczędności. Tylko jeden sklep w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaoszczędził nam 25 tysięcy dolarów bo tyle kosztuje 300 kb miejsca w bloku onchain #kryptowaluty #bitcoin #btc
Rozkręcamy się bardzo powoli ale tak powinno być. Nic na siłę, mamy czas. Tu chodzi o nasze #pieniadze
https://twitter.com/Mario_Gibney/status/1023368731622178816?s=19
Pobierz p.....4 - Sieć #lightningnetwork przynosi nam powoli coraz więcej oszczędności. Tylko...
źródło: comment_4bxu2bsQ5iZlPjwXyPZDSkI9Z7Pqxa4t.jpg
  • 17
@r123: Nie, BCash powstał, bo nie chciał Segwita. Segwit jest aktualizacją nieobowiązkową, jak wszystkie chyba w Bitcoinie. Oznacza to, że za 20 lat (potencjalnie) nie będziesz musiał go używać, tak jak nie musisz dzisiaj. Używanie jego daje korzyści, ale nikt cię nie może zmusić do tego
@r123: Segwit to furtka do kolejnych technologii. Lightning Network bez Segwit jest możliwy, ale jest to pewnego rodzaju samobójstwo (można ludzi okradać :D).

I jesteś górnikiem, który zarabia z fee i ktoś proponuje różne rozwiązania, które troszkę cię odtrącają z rynku - nie zarobisz na większości tych transakcji tyle ile byłyby onchain. I Jihad razem z Verem postanowili zrobić Hard Forka. Każdy może zrobić HF, nawet ty (bo są generatory do
@fervi: wiem o co chodzi, to było trochę sarkastyczne z mojej strony,
dla mnie LN to desperacka próba ratowanie bitcona jako koncepcji waluty,
na głównym chainie nie możliwości mikrotransakcji jak to planował Satoshi pierwotnie,
bitcoin ewoluuje,
myślę że za 10 lat będzie nie do pozania, prawdopodobnie na niekorzyść,
chyba że padnie jak to powiedział Satoshi kiedyś
"I’m sure that in 20 years there will either be very large (bitcoin) transaction volume
a jak miał nie zaoszczędzić geniuszu, skoro transakcje ln są poza blockchainem xD

czyli masz oszczędność bo nie ma ICH HISTORII w blockchain, takie genialne rozwiązanie xD


@r123: Transakcje na LN są na blockchainie ekspercie. To nie jest sidechain. Wykorzystuje się jak najbardziej podstawowy łańcuch. Jest to transakcja w time locku. Używasz prawdziwych BTC i po zamknięciu kanału zostaje sumaryczna ilość zapisana w blockchainie jako standardowa transakcja. Jedynie kiedy przelewasz gdzieś
piszesz, że segwit nie jest obowiązkowy i nie trzeba go używać,

a potem piszesz że bcash powstał bo nie chcieli segwit ,


@r123: pawlo jak zawsze się zamotał...
BCH to jest próba jakiejś części społeczności by skalować się przez powiększanie bloku, bo nie podobało im się rozwiązanie problemu przez segwit, jak kazda zmiana ZAWSZE znajdą się ludzie po obydwu stronach a kazdemu nie dogodzisz.

Moje osobista opinia jest taka powiększanie bloku
W.....0 - > piszesz, że segwit nie jest obowiązkowy i nie trzeba go używać,
a potem p...
na głównym chainie nie możliwości mikrotransakcji jak to planował Satoshi pierwotnie,

bitcoin ewoluuje,

myślę że za 10 lat będzie nie do pozania, prawdopodobnie na niekorzyść,

chyba że padnie jak to powiedział Satoshi kiedyś


@r123: Satoshi nigdy się nie wypowiedział na temat koncepcji LN, podczas jego aktywności nie istniała jeszcze. Satoshi był przeciwny powiększaniu bloków i twierdził że powinniśmy utrzymywać jak najmniejszy rozmiar jak najdłużej.

Satoshi nie jest wyrocznią, ani nikim mającym
@WeselnyGiermek00: zawsze pojawia się jakiś trade-off, dla mnie wyniesienie transakcji poza blockchain, stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo tych środków,
prawdę mówiąć uważam że krypto czas świetności ma juz za sobą, ten czas to był czarny rynek i płatności btc , do czego innego to się nie nadaje :)