Wpis z mikrobloga

Kto z was jeździ #rower w lesie wieczorami /nocami i ma przygody z dzikami? Praktycznie zawsze jakiś grubas stoi mi na drodze i zawsze mam obawy i spieprzam. Czy ja panikuje czy rzeczywiście trza zadupiac? Podzielcie się wrażeniami.
  • 15
@mtos to jest dzik. Jedyna opcja to #!$%@?ć, powaga. Ja bym nie próbował z gazem bo jeszcze by w jakiś szał wpadł xD
Ale ogólnie to dziki nie mają jakichś odchyłów że gonią ludzi dla jaj. Chyba że trafisz na madke z młodymi, wtedy na kilometr nie podchodzić xD
@mtos: Dziki w miejskich parkach leśnych lub lasach stykających się z dużymi miastami są przyzwyczajone do obecności ludzi. Jedyny problem jest wtedy gdy je przestraszysz i nie mają drogi ucieczki a najgorsza sytuacja gdy przestraszysz młode pasiaste dziki bo wtedy starsze osobniki będą chciały Cie przegonić lub będą atakować.
Ja miałem kilkanaście przypadków gdzie spotkałem dziki "miejskie". Zachowaj spokój i jeżeli możesz to zawróć. Pojedynczy osobnik raczej będzie uciekał, takie jest
Fastboot - @mtos: Dziki w miejskich parkach leśnych lub lasach stykających się z duży...