Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: Mi bardziej przypomina 037 Stradale z Lancii - tak czy siak linia typowo włoska mogłoby być to Lamborghini, Maserati, De Tomaso lub cokolwiek spod ręki Giuggiaro, Bertone Zagato czy Pininfariny (wystarczy chociażby spojrzeć np na BMW M1 z tego okresu i porównać z De Tomaso Pantera czy Maserati Khamsin)
ArpeggiaVibration - @Zgrywajac_twardziela: Mi bardziej przypomina 037 Stradale z Lanc...

źródło: comment_qUJICVDO6nLcYKbmnPYGvppwLZEkEi3D.jpg

Pobierz
@ArpeggiaVibration: imo znacznie bliżej do Monte Carlo , 037 Stradale sprawia wrażenie dłuższej i ma sporo większy zwis z tyłu, przednia szyba też nieco bardziej pionowo względem maski(?), chociaż przód tego projektu Audi to w zasadzie 1:1 Countach z profilu. Stradale sprawia wrażenie znacznie masywniejszej, nie jest taka kompaktowa i zwiewna jak MC. Tył moim zdaniem bardzo mocno przypomina Monte Carlo, też krótki zwis, podobna bryła, te takie osłony po bokach
@ArpeggiaVibration: Obie są dość podobne do siebie, jednak imo Monte Carlo ogólnie całą bryłę ma bardziej zwartą od 037, 037 jest taka bardziej płaska i dłuższa, aczkolwiek zgodzę się, że też jest podobna. Sposób montażu szyby jest bliższy tego z 037, bo Monte Carlo ma niemal pionową. Z kolei długość całego auta patrząc z profilu, i ogólny kształt moim zdaniem bliższy MC. Sam kształt przodu z profilu to niemal 100% kopia
Zgrywajac_twardziela - @ArpeggiaVibration: Obie są dość podobne do siebie, jednak imo...

źródło: comment_msBIJy8IRoF0mbn3Jnc4qdh2QXxGUXzK.jpg

Pobierz
@jos: Autorem Esprita jest Giorgetto Giugiaro tak samo z resztą jak BMW M1 które de facto było początkowo produkowane przez Lambroghini więc w niczym nie pomyliłem się twierdząc jak powyżej ;) Wszystkie fajnie wyglądają - widać włoską rękę.
@kipowrot: Widać że nie miałeś nigdy porządnego samochodu z lat 80 ...bo to nie w styluwie tkwi ich największa zaletq tylko właśnie w technice i podejściu do motoryzacji oraz jakich wrażeń dostarczały( ͡° ͜ʖ ͡°)