Wpis z mikrobloga

@LOSD3D9: ja się bujam w 5008 z 1.6 thp i sobie chwalę. Po co sobie psuć komfort hałasem diesla. Ale z tego co kojarzę to te HDi dostępne w 5008 nie mają DPF - chyba że źle zrozumiałem sprzedawcę w salonie, bo tylko przy okazji o tym wspomniał
@LOSD3D9: właśnie wydaje mi się, że tylko adblue, a DPF nie ma, ale jak mówię nie wnikałem, nie interesuje mnie diesel - musiałbyś dopytać. Spalanie w okolicach 8-10, zależy ile po mieście i jak szybko. Jak na małą benzynę w autobusie z automatem jestem pozytywnie zaskoczony
@fortySeven: No spalanie jest spoko, ale bak trochę mały na trasę wakacyjną :] Fakt na trasie coś koło 6,5l/100 bierze, więc można złożyć, że zasięg będzie około. 800km z bakiem 53l. Spokojnie mogliby pakować bak 70l i byłoby spoko. Trochę mnie kusi ten 5008 szczególnie isofixem na środku z tyłu, dużym bagażnikiem i tym, że będzie to nowe auto z gwarancją. No ale minusem są kiepskiej jakości kamerki, szczególnie w nocy
@LOSD3D9: no, bak to jedna z większych wad, tęsknię za 70litrowym bakiem który miałem w 508. Ja kupowałem głownie ze względu na ten isofix - zależało mi na 3 fotelikach tyłem z tyłu, i że tak powiem... konkurencja nie istnieje, bo albo miażdzy ją wyglądem zewnętrznym, albo designem wewnątrz (tu konkretnie mam smaxa na myśli). No i potwierdzam, 3 foteliki tyłem wchodzą. Co do kamerek to dla mnie do parkowania jakość
@fortySeven: Na początku chciałem panoramiczny dach obowiązkowo, teraz tak po dniu z 5008 stwierdziłem że niepotrzebny bajer i lepiej wpakować te kasę w jakieś systemy bezpieczeństwa czy fotele. Fakt LEDowe światła są bardzo fajną opcją, prawie jak jazda za dnia i idealnie widać różnicę w snopie światła między lewym a prawym. Kierownicy trochę się bałem na początku, ale po trasie stwierdzam, że bardzo wygodna i kusi do szybkiego wchodzenia w zakręty.
@fortySeven: Ten 1.6 THP 165KM jest poprawiony? Tzn. na necie znalazłem jakieś marudzenie na awaryjność, na gwarancji mało mnie to interesuje, ale serwis np. co 2 miesiące z naprawą silnika może być męczący przez dwa/trzy lata.
@LOSD3D9: co do poprawienia nie wiem dokładnie. Większość problemów wychodziła już po większym przebiegu (no, czasami rozrząd przy 50 tysiącach), ale że mam go wynajętego na 3lata/60 tysięcy km to olałem. Z tego co się orientuję jeśli teraz brałbyś swoją konfigurację, a nie z dostępnych na rynku, to zamiast thp jest już 180konny pure tech z 8biegowym automatem, który na pewno jest mniej awaryjny. Automat mam i z redukowanie problemów nie
@fortySeven: Raczej będę brać z tego co jest na rynku dostępne, bo planuję kupić auto przed wyjazdem na wakacje. Mojemu obecnemu nie ufam, jakbym nie jechał z dzieckiem to ryzykowałbym.
@LOSD3D9: to w pełni polecam. Jedyne co może z nim konkurować wśród samochodów z 3 oddzielnymi siedzeniami to Q7, ale jakoś nie przekonało mnie na tyle, żebym zapłacił tyle co za dwa 5008 w full opcji