Wpis z mikrobloga

Panie Dudopisie żarty się skończyły! Rakieta już jest pod pałacem ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak serio to długopis, bo o 21 jest protest pod pałacem. Zapraszam serdecznie, wszystkich którzy wiedzą czym kończy się władza sądownicza w rękach partii...

#polityka #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #warszawa
źródło: comment_eoDSvEDrZ197eZhxOSLRor2JMn90mmg0.jpg
  • 25
@pentax: Nie powtarzam bzdur na potrzebny jakiekolwiek z partii, ale realnie patrze na świat, który nie jest demokratyczną utopią. Władza sądownicza, wykonawcza i ustawodawcza są bezpośrednio zależne od siebie. W każdym cywilizowanym państwie zmiana władzy oznacza zmiany nie tylko posłów czy senatorów zasiadających w parlamentach, a realną wymianę kadr w każdej z trzech rodzajów władz bądź zmianę prowadzonej polityki decyzyjnej. Naprawdę przestań żyć w utopii demokratycznej, a spójrz na realia. Będzie
@paczeck: google "wykop sądy w innych krajach"
https://www.wykop.pl/wpis/25365387/dla-wszystkich-pisowskich-lemingow-to-na-temat-was/

Pierwszy link z google po wpisaniu powyższego hasła misiu, już się nie kompromituj wiecej :*

@pentax
A no i szanuję was, prawdziwych patriotów :). Szkoda, że patriotyzm zawłaszczony przez debili w kominiarkach, ale za kilka lat przyjdzie odwilż od tego populistycznego #!$%@?
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Niestety zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Mnie naprawdę nie interesuje w jaki sposób się wybiera sędziów i nie ma to najmniejszego znaczenia w całej dyskusji. Cała awantura o sądy jest bezcelowa i denna. Powtórzę po raz ostatni i nie mam zamiaru tłumaczyć tego ponownie. Każda władza, która chce realnie rządzić, a nie być tylko marionetkami musi opanować każdy z trzech segmentów władzy. Niezależnie od państwa władze sądownicze, ustawodawcze i wykonawcze
@paczeck:

ale realnie patrze na świat, który nie jest demokratyczną utopią


XDDDDDDDD Oho, kolejny domorosły realista - makiawellista. Ta, świat nie jest utopią: ludzie kradną, mordują i gwałcą, co nie znaczy że mamy się na to godzić.

a realną wymianę kadr w każdej z trzech rodzajów władz


XDDDDDDDDDDD I dlatego sędziowie SN w USA mają dożywotnie kadencje, oraz gwarantowaną nieusuwalność z urzędu? Przestań łżeć, przeproś i ( rozwinięcie ostatniego "s" z
@Nadwirus:

Czy sądownictwo w USA to jest tylko sąd najwyższy? Czy ja napisałem, że wymieniane są wszystkie kadry? Czy ja napisałem, że ma się pełną władzę w każdym z segmencie?

Trójpodział władzy to tylko idea, która nigdy nie będzie funkcjonowała idealnie ze względu na to, że rządzenie w takim systemie byłoby nierealne. Jedni mogą blokować drugich co finalnie spowodowałoby wstrzymanie pracy całego państwa, a jednocześnie jeden wielki chaos.

Czym szybciej społeczeństwo
@paczeck: ?? WTF, przecież to jest podstawą trójpodziału - wzajemna kontrola i współdziałanie trzech domen władzy. Bardzo dobrze, coś tam kumasz - tylko teraz, PiS próbuje zburzyć ten porządek i kompletnie zagarnąć sądownictwo - chcą de facto wybierać sami sędziów, co jest absolutnie sprzeczne nawet z tym Twoim trójpodziałem władzy, który najwyraźniej nie jest utopijny i nierealny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Niestety się nie dogadamy, bo klapki na oczach zbyt mocno was uciskają i po prostu nie rozumiecie tego co piszę. Nie potraficie spojrzeć odrobinę szerzej poza to o czym usłyszeliście w mediach jednocześnie to powielając.
@pentax:

czym kończy się władza sądownicza w rękach partii


@paczeck:

Czy ja napisałem, że wymieniane są wszystkie kadry?


A co to ma do rzeczy, odniosłeś się do sytuacji w której bezprawnie i w pogardzie dla logiki prawa zrzuca się większość sędziów ze stanowisk, to przewrót.

Czy sądownictwo w USA to jest tylko sąd najwyższy?

Zdradzę Ci tajemnicę, która może zmienić twoje życie. Sądy na całym świecie są polityczne i współzależne
@paczeck:

Niestety się nie dogadamy, bo klapki na oczach zbyt mocno was uciskają i po prostu nie rozumiecie tego co piszę.


XD Patrzcie, nawiedził nas freethinker wyprzedzający swoją epokę, dlatego po zaoraniu jego dotychczasowych głupstw merytorycznymi argumentami, nie potrafi się do nich odnieść, tylko bełkocze jak typowy kabotyn, że nie został zrozumiany. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Żałosny z niego troll.
@Nadwirus: Zastanawia mnie wysoka agresja występująca u Ciebie. Dlaczego ciągle próbujesz mnie obrazić? Wypowiedz, która cytujesz w ostatnim wpisie była skierowana do @Nieprzyjazny_Ziemniak, bo jego pojmowanie wychodzi poza granice logiki.

A co to ma do rzeczy, odniosłeś się do sytuacji w której bezprawnie i w pogardzie dla logiki prawa zrzuca się większość sędziów ze stanowisk, to przewrót.


Bezprawność i logika są tutaj względne. Powinieneś wiedzieć, że prawo nie jest dziedziną
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Ty ciągle wracasz do przepisów i chcesz żebym wskazał Ci dokładne artykuły, z których wynika, że politycy mieli wpływ na sądownictwo. Oczywiście to też jest wykonalne, ale to nie w tym jest rzecz. Prawo jest prawem, a wewnętrzne ustalenia personalne są wewnętrznymi ustaleniami. Jest to niezbędne do sprawowania realnej władzy. Nie ma w tym nic złego czy gorszącego.

Gorszące jest twierdzenie, że sądy są niezależne jednocześnie mając swoich tzw. "sędziów
Zastanawia mnie wysoka agresja występująca u Ciebie. Dlaczego ciągle próbujesz mnie obrazić?


@paczeck: To ty obrażasz istoty myślące, na każdym kroku.

Po prostu godzę się z faktami i rzeczywistością


Masz mentalność niewolnika w takim razie.

Nie będę podważał grawitacji, kulistości ziemi czy tego


Tak jak i przedstawionych przeze mnie argumentów, które całkowicie obnażają twoją bezczelność w kreowaniu rzeczywistości alternatywnej.

I jeszcze dopuściłeś się porównania patologicznych okoliczności politycznych do praw fizycznych, Orwellowski
@paczeck:

Poziom agresji, obrażania mnie, a przede wszystkim oderwania od rzeczywistości jest zbyt wysoki żebyśmy mogli prowadzić jakąkolwiek dalszą dyskusję.


Powinieneś wiedzieć, relatywisto i obrońco dyktatury, że to kwestia

interpretacji

w zależności od interpretatora


I sio na czarno.
@Nieprzyjazny_Ziemniak: a pamiętasz to ? " urzędnik (dziennikarz z prowokacji) z Kancelarii Premiera ustalił z prezesem Milewskim nie tylko szybkie rozpatrzenie zażalenia obrońcy Marcina P. na areszt tymczasowy, ale także zaufany skład sędziowski, a nawet treść wyroku". Ale to rozumiem nie jest upolityczniane bo to było PO ? Wiec człowieku o czym ty w ogóle bredzisz. Były polityczne i polityczne będą. Niezależnie od twoich idei. Szkoda tylko że tobą tak kręcą