Wpis z mikrobloga

Mirki mam router TL-WR841N i jest za ścianą w pokoju obok. Wczoraj się trochę bawiłem ustawiłem kanał 8 bo na skanowaniu pokazało mi go jako najlepszy ale mam pytanie czy przepustowość dać na 20 MHz do 40 MHz miałem Auto. Dałem 40 i mam wrażenie że strony się szybciej wczytują. Nie mam wielu innych sieci w pobliżu tylko jedna sąsiada więc zakłóceń chyba nie powinno być czy może w tym routerze ustawić 20mMHz jakie jest wasze zndanie. Mam tez Router Tp-Link TL-WR741ND który mogę ustawić jako Access point i dałbym go w moim pokoju łapał by sygnał z za ściany z tego routera TL-WR841N i wtedy prze wifi rozsyłał po pokoju. Czy to niema sensu

#pcmasterrace #siecikomputerowe #sieci #konsole #tablet #komputery #wifi #ustawienia #tplink
  • 5
40 MHz jak sam parametr wskazuje zajmuje więcej pasma, więc i potencjalna przepustowość powinna być wyższa. Oczywiście pod warunkiem, że sygnał masz OK.
WR741 działa tylko na 20 MHz. Jego sens użycia jest tylko wtedy, jeśli za ścianą z WR841 łącze ci kuleje. Jak działa dobrze to szkoda zachodu w ciągnięcie kabli i konfigurację.

Zrób kilka testów za ścianą i przy routerze na speedtest.net Zobacz jak bardzo wyniki się różnią.
@khurghan: @Tajemniczy_Matador: @crazy_wolf: @s3ba11: mam router Asus RT N66U dark knigt ale nie mam antenek chyba że przekręcę z tego Tp linka i jakiś zasilacz ala ładowarka to może by było lepiej. Chodzi mi oto że net działa netflix działa ale chce kupić xiaomi TV box a on na wifi i słyszałem że ma problemy z filmami 1080. No ale chyba najpier kupię i będe potem testował