Wpis z mikrobloga

Kontynuując rozmowę, bo chyba komuś nerwy puściły i mnie zablokował. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

jeśli ma skuteczność placebo to nie leczy... Po co truć ludzi jak można podać placebo?


@VodkaDestroyer: Placebo leczy. Placebo ma skuteczność. Placebo jest przeciwieństwem efektu nocebo.

Mój pies jest organizmem biologicznym, nie potrafi rozumować logicznie a niemal wszystko co robi jest dla niego korzystne i pomaga mu przerwać ¯_(ツ)_/¯


@VodkaDestroyer: nie chce ci zniszczyć świata pokazując badania o zdolności zwierząt do abstrakcyjnego i logicznego myślenia... Więc dla uproszczenia uznajmy że zdanie dotyczy organizmów biologicznych które należą do gatunku homo sapiens. Teraz już wszystko jasne?
  • 13
Panie @przesympatyczny_pan skoro modlitwa jest taka świetna, to czemu lekarz mi przepisuje leki zamiast 10 zdrowasiek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tarner339: To zależy. Jeśli pytasz o choroby ostre, z jasną przyczyną, jak np. choroby zakaźne, złamania, infekcje, to medycyna tradycyjna ci nie pomoże lub pomoże tylko w małym stopniu. Jeśli pytasz o choroby przewlekłe, trwające miesiące i lata, z wieloma niejasnymi przyczynami, jak np. nerwobóle, nadciśnienie, parkinson,
Rozumiem, mimo wszystko jednak jestem dość sceptyczny(nie oznacza że nie możesz mieć racji oczywiście).
Byłem na pielgrzymce w Częstochowie dwa razy aż ( ͡º ͜ʖ͡º) i w sumie zadziałało to kompletnie odwrotnie bo zobaczyłem jaki biznes się tam kręci, ale schodzę z tematu.

Widzisz to co mi w tym nie pasuje to że jeżeli są poważne badania nad tym to przecież świat medycyny trąbiłby o tym non
TL; DR; - jestem sceptyczny odnośnie tego co głosisz.


@tarner339: Jeśli chcesz zgłębić temat, zapraszam do sięgnięcia po książkę którą pokrótce zrecenzowałem tutaj. Jest napisana przez profesora medycyny, eksperta WHO, lekarza US Army. Wyładowana na końcu źródłami i odnośnikami do badań, które ja jako sceptyk empiryczny (i agnostyk co z tego wynika) losowo sprawdziłem i nie mam do nich większych zastrzeżeń. Dodatkowo obserwacje z mojego własnego życia potwierdzają tezy zawarte
Byłem na pielgrzymce w Częstochowie dwa razy aż ( ͡º ͜ʖ͡º) i w sumie zadziałało to kompletnie odwrotnie bo zobaczyłem jaki biznes się tam kręci, ale schodzę z tematu.


@tarner339: Ja nigdy nie byłem więc nie wiem jak to wygląda. Jeśli tak jak rozumiem ma klimat jarmarczno-odpustowy, to może rzeczywiście nie najlepszy pomysł. Ale jestem przekonany że są pielgrzymki na które chodzą ludzie z głęboką wiarą,
Ja nigdy nie byłem więc nie wiem jak to wygląda. Jeśli tak jak rozumiem ma klimat jarmarczno-odpustowy, to może rzeczywiście nie najlepszy pomysł. Ale jestem przekonany że są pielgrzymki na które chodzą ludzie z głęboką wiarą, traktują je na poważnie, i w miejsca które nie działają tak komercyjnie. I o to właśnie chodzi.

Ktoś kto wpadł na pomysł żeby spędzać z Polski wszystkich maturzystów był #!$%@? geniuszem biznesu dla Częstochowy ( ͡