Wpis z mikrobloga

@Lisor: moje zdanie będzie subiektywne, bo zawsze byłem fanem benzyniaków. Myślę, że w tej cenie boćka można brać zakładając, że będziesz za parę lat zmieniał auto. Ale jeśli nie to nie warto. Ewentualnie można dozbierać albo wziąć w kredyt hybrydę i będziesz miał malutkie spalanko
Wszystko zależy, przede wszystkim ile kkm pokonujesz miesięcznie i jakiej klasy auto. Na pewno w benzynie będzie brakowało momentu, więc lepiej poszukaj od razu auta o relatywnie większej mocy od tej którą miałeś w dieslu - najlepiej z turbo :)
@Lisor
Benzyna + LPG będzie pewniejszym autem.
Warto wziąć coś o większej pojemności w przypadku LPG koszty będą podobne do diesla ale silnik dużo mniej skomplikowany.
Wszystko zależy też od tego jaki samochód ciebie interesuje.
Są modele aut które mają dobre diesle i #!$%@? benzyny bądź odwrotnie.
@Nooser Znajomi maja IS200 i nie dalbym 20k za to auto. Kupować 14 letnie auto za taki pieniądz. Miałem auta z 2004 za 20k ale 6 lat temu i jakoś to wyglądało. Teraz mam też Borę z 2000 roku za 4k. IS ani nie jedzie ani nie wygląda, a ktoś daje 20, glupcy się zawsze znajdą.
@Negatyf A ja z kolei nie chciałbym takiej Bory za 4k nawet za darmo. Wolałbym zadbanego Lexa (powtarzam zadbanego, bo kupisz i za 8k) za 20k i mógłbym nim jeździć przzkolejne 10 lat. Chyba, że mi znajdziesz jakieś rwd, które jest do 20k ma min 150 KM i nie jest niemcem.
@Lisor: Też od 5 lat mam diesla, bez dpf, dwumasy i innych wynalazków, ale jak bym teraz kupował nowszy do 20 000 zł to byłaby jakaś niewysilona benzyna z lpg:)
Lubiłem diesle za trwałość, ale obecne regulacje nie tylko powodują, że produkuje się coraz mniej trwałe silniki, ale też będą zakazy, kontrole...ciężko będzie jeździć po Europie za chwilę :(
@Nooser Chcesz mi napisać, że Bora nie przejedzie kolejnych 10 lat? Pokaż mi Lexusa, który przejedzie 500 000, 1 000 000km na jednym silniku. Chyba nie wiesz, że IS owi progi zżera, nie ma reperaturek, a Bora kilka razy kąpana w ocynku. Po co mi RWD? Bora i Lexus dojedzie na miejsce, tylko na Tobie hajs zarobili i to dobry. Widać, że jesteś młodą osobą i jeszcze innymi kategoriami myślisz. Miałem Merola