Wpis z mikrobloga

Czy wszyscy księża mają jakieś problemy psychiczne? Ewentualnie są mitomanami i tak wierzą w swoje kłamstwa że myślą że to naprawdę się działo.
W liceum mieliśmy księdza, który nam opowiadał takie historie że głowa mała XD Np że jechał do pewnej rodziny, której członek podejrzewany był o wpływ szatana. No i ten ksiadz nam opowiada, że jedzie samochodem i nagle zapomniał drogę. Zaczął się modlić i cyk droga się pojawiła XD
Albo jak zszedł do piwnicy na plebanii i poczuł jakby wąż oplatał jego szyję i go dusił i coś szeptał do niego po łacinie.

! A potem ksiądz zmajstrował sobie bachorka i już nie uczył XD

Czy wasi księża też wam takie kity wciskali? XD

#bekazkatoli #wiara #heheszki #wtf ##!$%@?
  • 79
  • Odpowiedz
@laczka: są policjanci - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. są politycy - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. są księża - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. czego nie rozumiesz? w kazdym zawodzie, branzy, dziedzinie znajdziesz ludzi mniej i bardziej ogarnietych. katolicyzm to swietna religia która uczy porządnego życia, wyprowadza ludzi na prosta, pokazuje jak żyć w świetny sposób, nie kłamie Cie, nie oszukuje i mówi co będzie po
  • Odpowiedz
@laczka: ja miałem w technikum religię z siostrą zakonną. Mowila, że raz szła drogą na jakąś górę i pomodliła się o spotkanie samochodu żeby ktoś ją podwiózł. I tak się stało. Stwierdziła, ze to zasługa boga, bo się pomodliła. To, że akurat ten gość sobie chciał tamtędy po prostu przejechać i nie miał pojęcia o tym, ze ona tamtędy idzie nie ma nic do rzeczy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Cortez90: a bez religii nie mogę być porządnym człowiekiem? Mnie religia wprowadziła tylko w dół emocjonalny bo ciągle tylko wprowadzała w poczucie winy. Kiedy sobie uświadomiła że to wszystko to jedna wielka iluzja od razu zycie stało się kolorowe XD polecam ten stan. „Nie kłamie Cię, nie oszukuje i mówi co będzie po śmierci” XD ja ci powiem, nic nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zaczął się modlić i cyk droga się pojawiła XD


@laczka: Bog wzial i palcem poprzesuwal konstelacje satelit GPS i navi odzyskala zasieg... co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
@laczka: Nie pamiętam konkretnego przykładu, ale wyglądało to tak, że w liceum młody ksiądz napisał refren jakiejś randomowej polskiej piosenki diskopodobnej. Poprzekreślał parę liter, poprzestawiał sylaby i mu wyszło coś w stylu "Daj mi to" i że to jest sygnał podprogowy, który zmusza ludzi do uległości szatanowi. Koleś został tak wyśmiany , że aż mi się go żal zrobiło. A że była zima i miał zaśnieżoną karoserię w swoim fiacie,
  • Odpowiedz
@laczka: można być porządnym człowiekiem byc religii, ale jest wielu ludzi którzy są źli, jeżeli kiedyś nie było kościołów a ludzie chodzili po świecie i głosili żeby być porządnym człowiekiem, żeby szanowac ojca i matke, nie zabijać nie cudzołożyć nie kłamać i nie kraść to źle robili? Rzeczywiście istnieje coś takiego jak przegięcie z religią i za duże poczucie winy, za duże powtarzanie "moja wina moja wina jestem grzeszny itd",
  • Odpowiedz
@laczka: o, jeszcze jedno. Raz nam powiedziała że 20 lat temu była swiadkiem cudu: hostia się zaczęła powoli unosić w powietrzu w kosciele. Stwierdzila, ze ktos to nagral telefonem. 20 lat temu xD
  • Odpowiedz
@laczka: U mnie katechetka walila lbem w tablice, rzuacala kluczem w tych co sie zle zachowywali, a polowe lekcji gadala o tym, ze pokemony to wytwor szatana. Generalnie klimaty takie jak Natanek.
  • Odpowiedz
nie kłamie Cie, nie oszukuje i mówi co będzie po śmierci


@Cortez90: No tak średnio bym powiedział. Bo z tym, co będzie po śmierci to tylko fajny mit i obietnica, nic potwierdzonego.
  • Odpowiedz
@Infrass: ale to tak ma działać. Jakby było potwierdzone i udowodnione to wszyscy byliby porządni, twoje bycie porządnym byłoby nic nie warte, ponieważ wiedziałbyś że spotka Cię kara za nieposłuszeństwo. Jakbyś na youtubie albo liveleaku miał nagrania z piekła albo nieba to (w cudzysłowiu) to to by nie była wiara tylko wiedza. I twoje posłuszeństwo bogu byłoby nic nie warte. Warte jest tylko wtedy, kiedy uwierzysz. Błogosławieni którzy nie widzieli,
  • Odpowiedz
@laczka jak sobie teraz przypomnę, to rzeczywiście, młodzież często uczą ludzie chorzy psychicznie, którzy powinni się leczyć.
Ale jest społeczne przyzwolenie na to, bo religia, pomimo że zapewne większość chrześcijan nie wierzy w połowę tych bajek, ale boi się odezwać.
  • Odpowiedz
@laczka Ksiądz w mojej gimbazie użył kiedyś porównania 'być homoseksualistą to tak jakby wejść komuś do domu i wynieść telewizor.' Do dzisiaj rozkminiam co miał na myśli. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@laczka: Też. U mnie siostra opowiadała o tym jak w miejscowości obok paru chłopaków bawiło się tablicą ouija i skończyło z chorobami psychicznymi, bo duchy ich opętały. Niezła była żeżuncja przy słuchaniu tego.
  • Odpowiedz
@laczka: U mnie zawsze katecheta opowiadał jakieś historię 'z jego rodziny', no #!$%@? chłop miał #!$%@? bo na rodzinie same nieszczęścia i modlitwa i kościół zawsze wyprowadzały ich z opresji. Schemat jak w odcinkach Power Rangers.
  • Odpowiedz
@laczka: U nas ksiądz opowiadał, że jak brał udział w egzorcyzmach to woda święcona wrzała na zimno, a szyby w oknach pękały same z siebie i czuć było siarką :P
  • Odpowiedz