Wpis z mikrobloga

@JesterRaiin: Widzę pan jesteś trochę gadżetoman - jaki pan masz telefon? Zwykła cegła i tablet jako uzupełnienie, czy telefon też z androidem?

Bo mnie mój telefon denerwuje i się zastanawiam czy nie rzucić go w kąt i nie kupić zwykłej cegły. A do tego mieć tablet w zestawie. Go też można ze sobą zabrać, bateria trzyma chyba nawet dłużej przy zabawach?
@anonim1133:

Telefon ? Stara Avila, która służy mi tylko do dzwonienia, smsowania i alarmów.

Tablet ? Szarpnąłem się na A7HD za +/- 6 stów. Daje radę, chociaż bateria to porażka - ok 4 godzin pracy, a ładowanie na full zajmuje podobną ilość czasu. Z drugiej strony, w środku dżungli są teraz gniazdka elektryczne.
@JesterRaiin: No mój telefon(być może przez roma - nie, nie cygana) ma problemy czasem nawet z dzwonieniem ;/ Czasem mam ochotę rzucić w #!$%@?.

A... na starość robię się podatny i też czuję potrzebę posiadania tableta... :P Tym bardziej, że znów udało się trochę odłożyć. A kajaka nie mam gdzie trzymać za bardzo... ;D
@anonim1133:

Ja swojego czasu się przymierzałem do potężnego smartfona za kilka kafli, ale potem przypominałem sobie, że często o coś zaczepiam, zdarza mi się w mordę zebrać, czy zwyczajnie telefon upuścić. Wziąłem coś co można łatwo zastąpić i mam mniej nerwów.

Podobnie myślałem o tablecie. Odłożyłem na Transformera czy Samociąga 10'', ale potem wziąłem takie w ręce i stwierdziłem, że to za duże i za ciężkie jest jak na moje potrzeby.
@JesterRaiin: No ja telefon między innymi z tego względu mam jeden z tańszych - ale działa super. A co do tabletu... Po dotykał bym, wybrał coś może. Rzucał nim nie będę raczej, ot normalnie użytkował to i ryska jakaś tam pewnie powstanie. A rootować... nie czuję potrzeby. Kupił bym tylko coś z Andkiem 4.0 i... w sumie wystarczy mi. Internets, muzyka, poza domem to i film można oglądnąć nawet ;) A
@anonim1133:

Tak, 7'' ale dość wąską obudowę ma, przez co ekran wydaje się większy niż u typowych 7calowców. 1024x600, 1 Gb ramu, 8 gb pamięci wewnętrznej i ostatnio 32 gb kartę dokupiłem. Mi się bardzo podoba, a w razie jak się rozpierdzieli, uszkodzi czy zniknie - bóludupy dużego nie będzie.

Ja się bawiłem trochę transformerem i galaxy tabem 10'' - fajne, ale nie rozumiem zastosowania. Za tę cenę można wziąć netbooka,
@JesterRaiin: No netbook != tablet. Zupełnie inny sposób użytkownia przy netbuuku wymuszony przez klawiaturę. Tablet trzymasz jedną ręką, używasz drugą - jak telefonu. A netbooka zasadniczo MUSISZ położyć, aby używać. Niby nie wielka różnica, ale jednak.
@anonim1133: I tu widzisz temat jest :

- 10'', a już w zasadzie 9'' tablety są trochę trudne do długotrwałego trzymania, zwłaszcza w pozycji panoramicznej. Ciężar jednak jest pewien.

- W cholerę ludzi dokupuje klawiaturę do tabletów i efektywnie zmieniają je w netbooki.

- Pomyśl w jakich warunkach korzysta się z tabletów - przecież nie idąc po mieście. :]

Zasadniczo ja się zgadzam, po prostu piję do drogich i dużych tabletów,
@JesterRaiin: Klawiatury rozumiem, bo je można podpiać, ale nie trzeba ich ciągle używać. Mamy wybór. Najlepszym przykładem jest transformer własnie, mój faworyt póki co ;)

No z iPadem w sumie nie miałem problemów, tylko okładkę miał, co trochę przeszkadzało. Nie powiem, zabawiał bym się.

No nie idąc po mieście. Ale stojąc, siedząc, leżąc. IMHO do multimediów są wygodniejsze od netbooka. Ale netbooki dzięki klawiaturze mogą pełnić więcej funkcji ;-)
@anonim1133:

To jeszcze obadaj Slidera. Tej samej firmy co Transformer chyba podobna moc, ale ma klawiaturę wysuwaną.

Ja osobiście uważam, że te tablety 7''-8'' są fajnym dodatkiem dla podróżnego. :]

---------------------------------------

Wspomnijcie @gram_w_mahjonga: która poległa w walce ze sztywniactwem
@JesterRaiin: W sumie też nawet przyjemna sprawa. Klawiatura zawsze pod ręką, nie zapomnę wziąć ;-) Ale transformery widzę są mocniejsze jakieś no i na bateri po kilkanaście godzin niby.

Ciekawe ile godzin zabawy faktycznie taki slider wytrzymuje.
@anonim1133:

Gróby ?

http://www.androidtablets.net/forum/mcbub-com/37250-hyundai-a7hd-vs-ipad-3-vs-iphone-4-vs-kindle-fire-vs-galaxy-tab-vs-galaxy-note.html

Market ? Jest fabrycznie, ale sporo aplikacji odmawia instalacji ze względu na brak zgodności. Można je spokojnie zainstalować z plików i chodzą przaśnie.

Również, jakby coś, jeden Hiszpan rewelacyjnego moda skonstruował i mój Hundek udaje teraz Galaxy Taba, przez co dużo więcej aplikacji się instaluje. :]

---------------------------------------

Wspomnijcie @gram_w_mahjonga: która poległa w walce ze sztywniactwem