Wpis z mikrobloga

#kurier #dhl #paczki #inba
Kto dzisiaj znalazł zamawianą paczkę z drogim sprzętem pod drzwiami bez żadnej informacji o jej dostarczeniu?


Kto się #!$%@?ł z tego powodu


Kto się dowiedział na infolinii że paczka została dostarczona poprawnie i mają mój podpis jako dowód odbioru?'


Kto ma zamiar urządzić inbę, że żadnej paczki nie dostałem, a podpis jest podrobiony?


Edit: zawołam plusujących, nie spamujcie w komentach plox
  • 235
@rybsonk: > No dobra, roszczenie możesz mieć, ze nie dopełnili procedur, że popełnili oszustwo i podrobili podpis. Jednak ściemnianie, że paczka nie doszła jest już na poziomie kradzieży.

@mirkoslawek: Nie "na poziomie kradzieży", ale jest poświadczeniem nieprawdy w celu wymuszenia świadczenia.
@xyzzy: moją paczkę też kiedyś podpisał i zostawił w jakimś sklepiku osiedlowym bez żadnej informacji do mnie, a że ja nie wiedziałem, że ma do mnie jakaś paczka dotrzeć to przez 3 tygodnie żyłem w nieświadomości. Dopiero jak przeglądałem allegro to zauważyłem, że jednej rzeczy nie otrzymałem i napisałem do sprzedawcy...

Dzwoniłem na infolinię, stamtąd babka zadzwoniła do owego kuriera i znalazła moją paczkę i tyle. Do sądu mi się iść
@xyzzy: Na stronie DHL zawsze w miejscu "podpisał" wstawiają nazwisko odbiorcy, choć nie muszą mieć podpisu. Zgodnie z regulaminem, bez wykupionej opcji dostawa do rąk własnych nie muszą pobierać podpisu.

Co do próby zgłoszenia braku paczki, to polecam sobie odpuścić, gdyż będziesz miał z tego więcej problemów niż korzyści, co najmniej kilka paragrafów by się znalazło m. in. Art. 238. Art. 298 KK i kilka innych.

Na przyszłość zamawiaj z doręczeniem
@xMAT: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KArane nie jest podrobienie podpisu lecz to co wyzej napisalem. Jesli kurier sie podpisał swoim imieniem i nazwiskiem to dokladnie tak samo przerobil dokument odbioru.(wpisal sie jako odbiorca co jest niezgodne z prawda)

aha i : "㤠14. Dokumentem jest
Kto dzisiaj znalazł zamawianą paczkę z drogim sprzętem pod drzwiami bez żadnej informacji o jej dostarczeniu?


@darvd29: @BrainDeadPixel: Przecież OP znalazł paczkę przed drzwiami. To że kurier sfałszował podpis to jedno i można kręcić małysza o to, ale jeżeli OP zamierza kłamać na policji że ktoś mu tą paczkę ukradł to sam będzie miał problemy.
@xyzzy: nagminna sytuacja, nic nie zdziałasz, tzn. inaczej nic nie zmienisz tym, najwyzej kurier to max co wyleci z pracy, a Ciebie przeprosza i tyle (gdyz to nie ich wina, a kuriera co dostarczał)
@kirk85: chyba ze pojdzie do prokuratora :) oni lubia taki proste sprawy bo wyroczek z dpka w 3 minuty a pracy 0 :D
jak x kurierow dostanie takie wyroczki to w srodowisku pojdzi fama ze moze lepiej nie kombinowac :D