Wpis z mikrobloga

Nazwa:Pajarito Sabarizada Menta Limon
Kraj pochodzenia: Paragwaj
Skład: yerba mate, naturalny aromat miętowy i cytrynowy
Opakowanie: z papieru laminowanego
Masa w opakowaniu: 500g
Cena: 14,89 zł

Piłem tylko jako terere.

Saborizada oznacza po hiszpańsku aromatyzowana. To wydanie najpopularniejszej paragwajskiej yerby zostało wzbogacone o naturalne aromaty mięty i cytryny.

Susz jest zapakowany w tradycyjną torebkę z laminowanego papieru. Po otwarciu warto więc, przesypać zawartość do szczelnego słoika, żeby powstrzymać ewentualne wietrzenie produktu.

Na opakowaniu można znaleźć informacje o tym, że yerba ma złożony miętowo-cytrynowy smak oraz, iż wysoka jakość produktu jest zapewniona przez ścisłe selekcjonowanie yerby oraz zastosowanie naturalnych esencji. Widoczny jest również znaczek zaświadczający o bezglutenowości napoju.

Susz składa się z bardzo drobno zmielonych jasno zielonych listków oraz dość znacznej ilości połamanych na małe kawałki gałązek. Po otwarciu byłem zaskoczony tym jak bardzo zmielone zostały liście. Pierwszy raz spotkałem się z tak dużym rozdrobnieniem. Co za tym idzie ta yerba charakteryzuje się dużym udziałem pyłu.

Jedynym aromatem, który da się wyczuć z torebki jest bardzo słodki zapach mięty. Wcale nie wyczułem aromatu cytrynowego. Nie pojawiają się również nuty dymne.

Ze względu na dużą zawartość frakcji pylastej, przy pierwszym zalaniu napój jest wręcz błotnisty. Zdecydowanie nie jest to yerba dla osób preferujących gładką konsystencję pitego naparu. Osobiście te kilka gęstych, pierwszych łyków zupełnie mi nie przeszkadza. Być może picia pylastych yerb trzeba się po prostu nauczyć poprzez praktykę.

Głównym odczuciem smakowym jest mocny smak mięty wraz, z którym w całych „ustach” czuje się standardowe „ściągające” działanie mięty. Smaku cytryny nie wyczułem wcale. Mięta jest zdecydowanie na pierwszym planie, może gdzieś jakby z boku majaczy cytrusowy posmak, którego w ciemno raczej bym nie zidentyfikował jako cytrynowy. Goryczka jest niska, ale bardzo specyficzna – ma kwaśnawy charakter. Wydaje mi się, ze to może być jedyny skutek zastosowania aromatu cytrynowego. Ogólnie smak nie jest szczególnie ciekawy, nie ma warstw. Ciężko wyczuć cokolwiek poza miętą.

Co ważne, ta yerba jest bardzo podatna na wypłukiwanie – 3 zalania to maksymalna ilość przy której czuć jeszcze jakikolwiek smak.

Podsumowując to jestem zawiedziony. Pajarito Saborizada to yerba płaska w smaku, która nie oferuje nic poza mocnym miętowym smakiem, który zresztą długo się nie utrzymuje. Nie zauważyłem też żadnego efektu pobudzenia - można ją zaliczyć do yerb o mniejszej mocy.

Ogólna ocena: 3,5/10.

#gobipijeyerbe

#yerba #yerbamate #mate #terere #vpajarito #menta #limon #pajaritomentalimon
gobi12 - Nazwa:Pajarito Sabarizada Menta Limon
Kraj pochodzenia: Paragwaj
Skład: ye...

źródło: comment_16GwsAbLi0e6iaGs6eIomPAwPT59SH8I.jpg

Pobierz
  • 5
@gobi12: O ile Pajarito robi fajne mate, ta aromatyzowana jest i tak lepsza od niektórych tworów(szczególnie od Taragui czy CBSe) to zdecydowanie lepiej wybrać Hierbas.