Wpis z mikrobloga

@xandra

W zalinkowanym artykule nie ma nic więcej niż zdjęcie fragmentu i jego opis. Ani słowa o szerszym kontekście. A tak się składa, że szerszy kontekst jest i na wykopie już to ktoś udowadniał, bo ten kontent obiegl wykop już 43654 razy. No ale pracuj na swoje bordo i na wykopowy street credit, wrzuc tylko wiecej xD do wypowiedzi i napisz cos w stylu "nie zesraj sie".
Wciaz jest to bezbek.
  • Odpowiedz
@xandra

nie mam czasu na szukanie, było i tyle. Zresztą, nie zaciekawiło Cię, że jest to tylko wycinek jakiejś strony z podręcznika? Skąd masz pewność, że jest to zbiór ogólnych zasad a nie zalecenie odnoszące się do konkretnej sytuacji w czasie, jakim jest swieto/post/cokolwiek tam katolicy celebruja? Rzuciłas osąd na podstawie obrazka bez pewności co do jego kontekstu. Typowa dla uzytkownika wykopu, powierzchowna i zero jedynkowa ocena.

A swoja droga -
  • Odpowiedz
Skąd masz pewność, że jest to zbiór ogólnych zasad a nie zalecenie odnoszące się do konkretnej sytuacji w czasie, jakim jest swieto/post/cokolwiek tam katolicy celebruja?

@Czlowiek_Czanga: Z kontekstu i retoryki. Należę do osób, które potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski. Czego najwyraźniej brakuje katolikom wierzącym w to co im chytry księżulek powie. Ocena jest jednoznaczna, ponieważ znam realia, i nie wierzę w każdą bzdurę, którą mi ktoś opowie, nie ważne
  • Odpowiedz
@xandra:

Nie mogę niestety dotrzeć do stosownych wpisow, bo pierwsze znalezisko o tym bylo juz w lutym, a na mirko co jakiś czas to wracalo, tylko nie wiem jakim sposobem to odnalezc, to jak szukanie igly w morzu szamba ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale i tak Cię nie rozumiem. Z jednej strony krytykujesz ludzi, ktorzy bezrefleksyjnie wierza "w to, co ksiezulek powie", a z drugiej strony
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: Nie rób kurtyzany z logiki. Kontekst jest aż nad wyraz jasny: nie kupuj se słodyczy - dej ksiedzu na tacę bo ma hore auto - może tak zrozumiesz, jeśli nie to raczej nie ma dla ciebie ratunku...
  • Odpowiedz
@xandra

Jeśli kontekst tego fragmentu podręcznika to coś w rodzaju "w czasie adwentu zrób to czy tamto", to ok. (I na 99% tak to z grubsza wyglada). Ale jeśli kontekst brzmi "nie kupuj slodycza dawaj na tace" to jest to suabe. Suabe jest też przyjęcie tej drugiej opcji tylko na podstawie tego, że KK jest pełna mankamentów instytucja. Może i jest nawet tak, że tych mankamentów jest więcej niż plusów, wciąż
  • Odpowiedz
Może i jest nawet tak, że tych mankamentów jest więcej niż plusów, wciąż

@Czlowiek_Czanga: Wymień te plusy, aż jestem ciekawa i chętnie skonfrontuję to z rzeczywistością
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra

Wciąż jest to instytucja, do której, pomimo wielu zgniłych jabłek, należy wiele osób z autentycznym powołaniem. Znam wielu niekatolikow, ktorzy mieli farta i trafili na ksiedza, który naprostowal ich życiowo, bez indoktrynacji. Do tego dochodzi działalność charytatywna etc.

Ponadto, oczywiście można twierdzić, że w XXI wieku zamiast realizacji potrzeb duchowych wystarczy dobry psycholog ( ͡º ͜ʖ͡º) , ale osobiście się z tym nie zgadzam.
  • Odpowiedz
Ponadto, oczywiście można twierdzić, że w XXI wieku zamiast realizacji potrzeb duchowych wystarczy dobry psycholog ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Czlowiek_Czanga: O to to. Powiedzmy sobie jasno - WSZYSTKIE, ale to wszystkie przywileje powinny im zostać odebrane, dotacje, grunty, ulgi. Niech płacą podatki i składki, koniec z darmowym "nawracaniem" w szkołach. Koniec z "katolickimi" ochronkami, przedszkolami itd, za które płacę ja - ze swoich podatków - tak,
  • Odpowiedz
@xandra Jestem za wszystkimi działaniami prowadzącymi do zniknięcia kasty wszelkich Rydzyków i prałatów Jankowskich, jak i wpływu KK na państwo. Ale nie jestem za obcieciem dotacji w całości.

Widzisz, KK, jakikolwiek by nie byl, to część naszego dziedzictwa kulturowego i historycznego. W mojej opinii musi istnieć w nieco silniejszej formie niż w Niemczech czy (zwlaszcza) we Francji. Jeśli zniknie, to powstanie pustka, która wypełni coś innego - natura nie znosi próżni.
  • Odpowiedz
@xandra To nie jest odpowiedź na moje o pytanie. Jest normalną rzeczą, że wierni utrzymują wspólnotę - tak naucza Pismo Święte i Tradycja. Nie widzę zatem nic zdrożnego w tym, że w katechezie przeznaczonej dla WIERNYCH ktoś pisze, że dobrze jest od czasu do czasu dać na 'tacę', nawet kosztem własnych potrzeb.
  • Odpowiedz
Jest normalną rzeczą, że wierni utrzymują wspólnotę - tak naucza Pismo Święte i Tradycja.

@dr_zajac: Wiesz kiedy trzymanie się w plemionach było ważne? Gdy ludzie nie tworzyli ogólnoświatowych wspólnot, społeczeństwa opartego na zaufaniu i wzajemnej pomocy, nie na walkach o tereny łowieckie. Tradycja powiadasz? W islamie tradycyjnie jak imam zgwałci 12 latkę to się ją topi, a jak kobieta odrzuci zaloty, to się ją oblewa kwasem, w Indiach tradycyjnie nie
  • Odpowiedz
@xandra Widzę że nienawiść do Kościoła tak Ci przesłoniła umysł, że nie bardzo umiesz pociągnąć wątek. W ogóle nie odpowiadasz na treść moich postów, tylko rzucasz jakieś oskarżenia. Nie mam zamiaru odpowiadać na te obelgi, szkoda czasu.
  • Odpowiedz
@dr_zajac: To nie są obelgi, stwierdzam niewygodne dla kleru fakty, ale prawda w oczy kole co? O jakim światopoglądzie mówisz? Równie dobrze mogli by te dzieci uczyć homeopaci, uzdrowiciele, różdżkarze i wyznawcy płaskiej Ziemi xD
  • Odpowiedz
@dr_zajac: Po prostu, jeśli już uczy się w szkole za nasze podatki bzdur o kolesiu, który ożył po 3 dniach to wyżej wymienione przykłady przedmiotów dodatkowych chyba nie zaszkodzą dzieciom bardziej xD
  • Odpowiedz