Wpis z mikrobloga

@aaadam91 jakie koszty? Możesz mieć na NFZ. Oczywiście jeśli chcesz dopłacić to masz apartament rodzinny. Ja nie doplacalem i na noc wracałem do domu, bo mam bardzo blisko no i w końcu jak partnerka w szpitalu to w domu pępkowe na całego ;-)
@frikidiki moja żona 2 miesiące temu tam rodziła, nie wyobraża sobie innego szpitala. Nie wywierają nacisku na CC najpierw naturalny dopiero jak cos się zaczyna złego dziać (tak jak w przypadku mojej żony) błyskawiczne CC. Do tego najlepszy oddział neatologii(opieka nad noworodkami) na Podkarpaciu z tego co słyszałem i widziałem bo córka 2 tyg na nim przeleżała. Słyszałem różne historie na temat tego szpitala, ale prawdę mówiąc to o każdym innym coś
@frikidiki wiozlem raz kolege i jego dziewczyna była w Pro-Familia i mówił ze to podobno najlepszy szpital jeśli chodzi o te sprawy. Z drugiej strony podobno o ile nie ma komplikacji przy porodzie.


@r50_ ta? Najlepszy z jego zdania? Dużo tych dzieci musiała naruchać skoro potrafi wystawić taką ocenę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@rraaddeekk: nie ma już rodzinnych. Wszystko przerobili na normalne sale bo jest tyle chetnych do porodu tam.
@frikidiki rodzilam w profamilii końcem czerwca, chodziliśmy tam też na szkołę rodzenia. Polecam w 99% ten szpital, mnostwo pozytywnych rzeczy mnie tam spotkalo. :) jedyny minus dla niektórych położnych, ktore szybko sugerowaly przejscie na mm i co mniej świadome kobiety im ulegaly... ale są tam swietne cdl i warto czesto prosić o ich pomoc.
@takimireczek: Nie do miejskiego tylko wojewódzkiego (nr 2) po sąsiedzku. Szpital miejski na Rycerskiej to najgorszy moloch (no dobra, gorszy jest na Szopena). Do porodu najlepsza albo dwójka albo profamilia, generalnie z tych dwóch lepiej tam gdzie macie lekarza (priorytet w kolejce do porodu, bo miejsc często brakuje w obydwu tych szpialach).
@rraaddeekk: certyfikowany doradca laktacyjny. Tam naprawdę sensowne kobitki się tym zajmują, przy tym 2 tygodnie od wyjscia chyba rozowa moze skorzystac z jednej porady gratis. U nas tak p. Józefa uratowala karmienie piersią :) ja ogolnie polecam ten szpital. Pojedyncze, przyjemne sale porodowe. Położne dbają o takie rzeczy jak kontakt skora do skory, unikanie naciecia, stawiają na poród naturalny wbrew plotkom (tam na wtorki umawia się dużo cesarek ze wskazan medycznych,
@rraaddeekk: prawdę mówiąc u mnie początek karmienia był dość trudny i męczący ale wiedzialam, ze dam radę, za to polozne i nawet jedna pediatra starej daty sugerowały, ze pewnie nie mam mleka (w pierwszej, drugiej dobie! Szok) i zebym podala butle. Co za bzdury... jakies 20 razy odmówiłam roznym osobom idac za wskazaniem cdl. To z mojego punktu widzenia jedyny minus pf, ale nie wiem jak jest gdzie indziej. Trzeba miec