Wpis z mikrobloga

#wislakrakow
Moj post z TWSD:

Powiem szczerze, ze biorac pod uwage nasze problemy byloby super uruchomic system ala 'socios'.

Jak to widze?


1) Szerokie porozumienie wszystkich najpopularniejszych stron Wislackich: TWSD, SKWK, wislaportal [edit: oraz wykop ;D] etc przy patronacie oficjalnej.

2) Skladki 50zl / 100zl / 200zl na miesiac.

3) Prosta strona z licznikiem 'socios' i zamknietym forum. Polecenie zaplaty i sciagania pieniedzy z automatu z konta jak przy np. Netflixie. Ludziom sie nie chce co miesiac klikac.

4) Celowac w uzbieranie conajmniej 1906 osob.

5) Po pol roku od startu - wprowadzenie 1 osoby do zarzadu wybranej przez 'socios'.

6) Znizki na skyboxy, vipy, zamkniete imprezy w stylu twettup dla 'socios', spotkania z pilkarzami etc.

7) Pieniadze na osobnym koncie. Regularne decydowanie na co sa przekazywane. Wiadomo, ze poki co placimy dlug za stadion, a pozniej szedlbym w kolejne zoobowiazania, tak by odciazyc chociaz troche klub.

8) Idealnie apka na telefon i wspolpraca Cashback World (?) (1% za zakupy na konto socios).


W idealnym zalozeniu - 1906 osob x 100 zl = 190 600 zl miesiecznie. 2 287 200 rocznie.

Brzmi nierealnie?

Byc moze...

tak sobie tylko kminie


https://wislakrakow.com/forum/showpost.php?p=1509617&postcount=126

Co sadzicie?
  • 13
Wiadomo, ze poki co placimy dlug za stadion


@snow: lekki off-topic: z mojego rozumowania porozumienia Ekstraklasy z Krakowem i Wisła, nie ma już długu za stadion.

Akcja organizowana obecnie jest już na przyszłe zobowiązania.
Dług za stadion zostanie uregulowany z środków, które Wisła miała otrzymać z Ekstraklasy.
@Tomek1902 Dług dopiero będzie regulowany ratami przez kolejne 3 lata. Chodzi o to by w następnych latach dostać już pełną pulę kasy z Ekstraklasy. Ale właściwie to bez znaczenia. Jeśli kasa ma iść na bierzące wynajmowanie stadionu to też - ok.
@snow: Pomysł bardzo ciekawy, ale nie jestem przekonany, że znalazłoby się te umowne 1906 osób. Stówkę mieć ,a nie mieć ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślę, że nawet jakby było te +- 1906 osób to nigdy nie wiadomo, czy za rok/dwa nie zostanie połowa mniej, dlatego pieniądze ze składek nie można by wliczać w budżet jako pewne wpływy, a ewentualną nadwyżkę.
Niemniej jednak idea zacna, ale wymagająca najpierw
@4lord: Kazdy sie boi, ze to nie wyjdzie i odniesie porazke. Dla mnie to zle myslenie. Nawet jak na poczatku dolaczy 100 osob to trzeba sie z tego cieszyc. Zawsze to bedzie kolejne dofinansowanie czy stadionu czy Akademii. W naszej sytuacji liczy sie kazdy grosz. Wazny jest licznik na stronie, wazna jest promocja i akceptacja tego ze strony klubu (marzenie - integracja ewentualnej strony 'socios' z oficjalna). Rozne stopnie zaawansowania finansowego
ostatnio proponowali socios pani prezes. Wyśmiała propozycje bo jak by to było że kilka tysięcy ludzi się spotyka, że to nie realne i powiedziała że przecież klub jest towarzystwa, a do niego może się każdy zapisać, zostać wybranym do zarządu i rządzić :) ogólnie przekaż był taki że nie chcą tego.

@snow: