Wpis z mikrobloga

@wykop @moderacja #mampomysla #gownowpis #pytanie #wykop #mikroblog

Przy każdym poście na mikroblogu obok guziczka do plusów powinien być taki przycisk "Było". Użytkownicy klikaliby na niego, gdyby widzieli daną rzecz (mem, pastę, bait-wpis) po raz 97123 raz. Każde kliknięcie miałoby swoją punktację. Użytkownicy, którzy mają długi staż lub są wysoko w rankingu, jednym kliknięciem podbijaliby negatywny ranking wpisu wieloma punktami. Zielonki oczywiście bez prawa do głosowania, a użytkownicy z mniejszym stażem klikaliby mniej punktów.

Natomiast w ustawieniach każdy użytkownik miałby opcje "Nie pokazuj powtarzających się wpisów", którą zawsze można by wyłączyć. Dodatkowo można rozbudować mikroblog, tak aby zobaczyć "gorące" z całego miesiąca lub wybranego dnia. Wiem, wiem jest już skrypt, który robi coś podobnego.

Obecnie jest tak, że pojawia się jakaś zielonka, która dopiero co odkryła co to "Internety", wrzuca obrazek (swoją drogą, który jest starszy od Internetu) z popularnego niegdyś teleturnieju z hasłem "OBCIĄŻANIE" i wielce zadowolona. Pozostali, w tym inni z małym stażem plusują i wpis wpada w gorące. Obrazek to jeszcze pół-biedy. Najgorsze to są te "bait-wpisy" o dziewczynach z Erasmusa, które miały orgię z pięcioma murzynami. W swoim 7 letnim żywocie na wykopku widziałem takich powtarzających się baitów tysiące.

Mimo używania czarnej listy dla wszelakich tagów patostreamów i innych bezsensownych, co raz trudniej znaleźć coś ciekawego. #boldupy
  • 3