Wpis z mikrobloga

@Yeeezus: Odpalam komputer wszystko działa normalnie, włączam grę po paru minutach obraz sie zacina i na ekranie pojawiają się jakies białe kwadraciki i inne rzeczy po czym ekran gaśnie. Gasną przy tym klawiatura i myszka. Na monitorze pokazuje sie brak sygnału, komputer cały czas pracuje. Ekran na monitorze się rozjaśnił wciąż jednak nic sie na nim nie pojawiło. Gdy odołączę komputer na pare chwil od zasiliania to się włącza próbuje naprawiać jakiś błąd(nie udaje się) i działa normalnie. Mam tak za każdym uruchomieniem gry. Wie ktoś z czym to jest problem i co mogę zrobić?
Specyfikacja:
Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W, 85+
Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6GB GDDR5
Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB, BOX
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Dysk Toshiba P300
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3
Dodam jeszcze, że komputer mam od roku i nigdy nie miałem jeszcze takiego problemu.
#komputery #elektronika #gry #awaria
  • 8
@Yeeezus: jakbym miał strzelać, to albo zasilacz, albo grafika. Niemniej płyty też bym nie wykluczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obciąż czymś komputer, np programem OCCT, najpierw test CPU (ten domyślny), to zobaczysz czy platforma jest w ogóle stabilna. Jak się na tym wywali, to nie grafika, a zasilacz/płyta. Jak przejdzie to puszczasz test GPU. Jak się na tym wywali, to prawdopodobnie grafika. Przy tym obserwuj napięcia (+5V,
@Yeeezus: wygląda to dosyć OK, aczkolwiek w grze to wykorzystanie może być nieco inne...
Przy takim specyficznym objawie spróbowałbym jeszcze jednej rzeczy - wypiąć RAM i kartę graficzną z płyty, przeczyścić sloty, zamontować ponownie. Czasem dziwne rzeczy dzieją się z tak trywialnych powodów.