Wpis z mikrobloga

@sokool: to słabo, najlepiej 4 osoby minimum. auta wynajmowac nie polecam, bo mozesz sie nie dostosowac do tego jak oni jeżdża ( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie jak planujesz góry to tez lepiej wynająć auto z kimś kto zna te tereny
  • Odpowiedz
@xstempolx: no to średnio zachęcająco...
dopiero rozważam wczasy tam, rok temu zrobiłem sobie objazdówke+wypoczynek po prawie całej Czarnogórze i trochę Albanii i myślałem nad tym samym w Gruzji teraz jakoś koniec sierpnia/początek września
  • Odpowiedz
@sokool: Cześć, byłem w Gruzji na własną rękę, ale niestety nie wynajmowałem samochodu. Ja jeździłem marszrutkami/stopem/ jednym z kolesi, którzy wozili ludzi po okolicach Mestii więc z tym wiele nie pomogę.
Moim zdaniem Ci ludzie nie jeździli jakoś tragicznie, więc na luzie się dostosujesz szczególnie, że jeździłeś po Albanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja byłem tylko tydzień więc posiedziałem kilka dni w Mestii, pojechałem do Uszguli(niestety
  • Odpowiedz
Moim zdaniem Ci ludzie nie jeździli jakoś tragicznie, więc na luzie się dostosujesz szczególnie, że jeździłeś po Albanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tlustywalec: jak widziałem jak nasz kierowca w drodze do Mestii mija się z jadącym z na przeciwka, na gruntowej drodze, o szerokości na jedno auto, nad skarpą, przy wodospadzie.. ja bym nie pojechał. na krajowych też szaleństwo. A w Albanii też byłem autem, tam
  • Odpowiedz
@xstempolx: Rzeczywiście w Mestii jest małe lotnisko i można tam dolecieć samolotem. A co do aparatu to na szczęście leżał tam gdzie go zostawiłem (chociaż nie pamiętam, żebym do wyciągał z plecaka) bo inaczej było by słabo..
  • Odpowiedz
@xstempolx: Trzeba przyznać, że jeżdzą trochę dziko, ale moim zdaniem w Albani też, jak na zwykłej drodze z lewej strony zaczął mnie wyprzedzać samochód, a z naprzeciwka jechał tir, który musiał zjechać na pobocze, żeby nie staranować tego który mnie wyprzedzał i w tym samym czasie z prawej strony wyprzedzał mnie motocyklista.
Ale musze przyznać, że mi jeździło się świetnie po Albanii, przez ciągłe trąbienie nie musiałem nawet używać lusterek
  • Odpowiedz
@tlustywalec: a jak cenowo wychodza te marszrutki? I rozumiem ze z plecakami cisneliscie. Ja myślałem już tak konkretniej zwiedzanie+góry+leżakowanie gdzies na plaży przez około dwa tygodnie :)
@seledynowa_panienka: a jak cenowo takie podróże :) dopiero rozważam ale jak już koniec sierpnia/początek września :)
  • Odpowiedz
@sokool: marszrutki są najtańsze, po kilka/kilkanascie zł zależy od dystansu. taxi wiadomo droższe ale tragedii nie ma (zwłaszcza na więcej osób) a komfort nieporównywalny. samolot z Tibilisi do MEstii z tego co widzę 150zł w jedną stronę. my wszędzie z plecakami + namiot. góry, góry, potem trochę morze (nie polecam) i do domu
  • Odpowiedz