Wpis z mikrobloga

Mirki używające Linuxa. Mam taki dziwny błąd w KDE Plasma 5.13 (Linux Manjaro). Mianowicie bawiłem się w instalację motywów Plasmy i ku mojemu zdziwieniu część się nie zainstalowała, a część figuruje jako zainstalowane podczas gdy je wcześniej usunąłem. To samo jest w Odkrywcy (Plasma Discover), lecz tam próba usunięcia skutkuje zawieszeniem programów.
Spotkaliście się już wcześniej z czymś takim?
#linux #plasma #kde #manjaro
Pobierz M.....5 - Mirki używające Linuxa. Mam taki dziwny błąd w KDE Plasma 5.13 (Linux Manja...
źródło: comment_mEXn7HAVXcutpumMf9C23VzSU4Pr6omo.jpg
  • 18
@Miedzyzdroje2005:

To jest problem, jak dostarczane są paczki na kde-look.org - niektóre są gotowe do instalacji bezpośrednio a inne odsyłają do zewnętrznej strony do pobrania bądź są źle przygotowane (lądują nie w tym katalogu, co trzeba). Niestety, to jest typowe. Najlepiej samodzielnie potrzebne motywy pobrać i zainstalować.
(czasem też bywa tak, że paczka ma inną nazwę w Discover a inną na liście zainstalowanych).
@Kryspin013: Wcześniej tak. Ale też możesz mieć rację że to coś innego. Chociaż wole wszystko zwalić na KDE gdyż zawsze wszystko działało bez problemów.. Problemy się pojawiły jak postawiłem KDE bo się skusiło mnie KDE connect.
@qdt2k: najlepsze jest to, że w katalogu /home/.../local/share/plasma/desktoptrzeme nie ma folderów dla motywów Nocturnal czy Elegant, które u mnie niby są zainstalowane. Coś mi mówi, że gdzieś w jakimś pliku musi być pusty spis, bo inaczej czemu by środowisko to pokazywało
ku mojemu zdziwieniu część się nie zainstalowała, a część figuruje jako zainstalowane podczas gdy je wcześniej usunąłem


@Miedzyzdroje2005: Jeśli zostały Ci jakieś śmieciowe pozycje, to możesz je usunąć z folderów
~/.local/share/plasma/desktoptheme/
~/.local/share/plasma/look-and-feel/