Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na niesamowite portugalskie ciastka pasteis de nata.

Przepis przygotowałem jeszcze przed swoim wyjazdem. Jest to chyba mój ulubiony deser sprzedawany na półwyspie iberyjskim. Ciastka są łatwe w przygotowaniu i nie są bardzo czasochłonne. Są słodkie i delikatne. Najlepiej smakują gdy są jeszcze ciepłe. Składniki do ich przygotowania kupicie łatwo w domu, a cały proces przygotowania ich powinniście zamknąć w ciągu godziny :)

Od kilku dni jestem w Mołdawii, za tydzień chciałbym opublikować więc przepis na pieczoną placintę z serem. Uczyłem się ją robić na czymś w rodzaju szybkich warsztatów z robienia placinty w jednym z gospodarstw agroturystycznych w jednej z najbardziej znanych mołdawskich wiosek - Trebujeni. W Mołdawii odkryłem też inną kozacką potrawę, której wcześniej nie znałem. Na razie zdradzę tyle, że smakowała niesamowicie i raczej nie jest trudna w wykonaniu. Mam nadzieję, że uda mi się tu nauczyć jak ją zrobić :)

Mam nadzieję, że przepis Wam się spodoba i urozmaici waszą kuchnię. Jak zawsze czekam na zdjęcia waszych ciastek (oznaczajcie mnie)

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na niesamowi...

źródło: comment_caVyD13JW3fQsUbp482WEnMpDdpvnxOb.jpg

Pobierz

Czy znasz jakieś potrawy kuchni Mołdawskiej?

  • Tak 4.3% (54)
  • Nie, ale chciałbym poznać 77.8% (986)
  • Nie i nie chciałbym poznać 17.9% (227)

Oddanych głosów: 1267

  • 107
  • Odpowiedz
Proszę o plusowanie tego komentarza, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk kulinarnych.
  • Odpowiedz