Wpis z mikrobloga

Lubię komentarze mojego byłego trenera:) :
Subiektywne podsumowanie Mundialu

1: Zwycięstwo Futbolu. Te mistrzostwa pokazały wszystkim wyższość Piłki Nożnej nad innymi dyscyplinami. Miliony osób przed telewizorami, gorące rozmowy o piłce ludzi na codzień z piłką nie związanych, rekordowe zainteresowanie kobiet. Niesamowita promocja krajów dzięki piłce . Nie jeden kraj czy firma czy organizacja musiała by pracować wiele lat i wydać miliony na taką promocję jaką uzyskała Chorwacja, Rosja czy choćby sam Putin. Dzięki udanym mistrzostwom i świetnej organizacji, plus przychylności europejskich mediów oraz super zabawie i „atrakcji dla VIP ów” dziś nikt nie mówi o Putinie i Rosji jako o agresorach(no może Tramp na szczycie NATO).

2: System War- mimo że spotkałem się z opinią ze piłka juz nie będzie taka sama, to nadal uważam ze to fantastyczny pomysł. Piłka staje się bardziej przejrzysta i „sprawiedliwa”, jest zdecydowanie mniej błędów sędziowskie i zachowań negatywnych pilkarzy (brutalne faule, niesportowe zachowania itp)

3. Poziom sportowy- to były atrakcyjne mistrzostwa i sporo ciekawych spotkań w których padło mnóstwo bramek. Zdecydowanie mecze otwarte ofensywne(sam finał to pokazał)Znów stałe fragmenty gry w wielu meczach decydowały(przekonuje mnie to do tego by z piłkarzami nad tym dużo pracować, nadal uważam ze zbyt mało przykładamy wagi do tego elementu a to przecież stosunkowo proste elementy). Kapitalne przygotowanie fizyczne drużyn(Chorwacja, Japonia, Rosja, Maroko, Iran), nadal pokazuje że piłka to gra gdzie „TRZEBA BIEGAĆ- najlepiej dużo i jak najszyabciej).

4: Taktyka- Podoba mi się flirt niektórych trenerów z systemami innymi niż klasyczne z czwórka w obronie (Polska, Columbia, Anglia), różnie to wyszło, ale to były mistrzostwa ,które dadzą mnóstwo materiałów do przemyśleń. Ps: Jak Guardiola i Murinho przejdzie na trzech z tyłu to ja też). PS 2: Murinho nie przejdzie ).

5: Przegrani

- Maradonna- atrakcje, które zafundowała Rosja temu Panu, sprawiły że kompletnie odjechał . Wstyd i Hańba. Kompletna kompromitacja. Dobrze ze nie jest już moim idolem.

- Messi – przykro mi dzieciaki, Christiano jest lepszy.

- Neymar- Świetny piłkarz ale zapamiętali go tylko po jego turlaniu. Na dziś nie ma startu do Ronaldo , Romario, Rivaldo czy mistrza Ronaldinho.

- Ramos- Tatuaże to nie wszystko.

- Lewandowski- myślę że 9 nigdy nie będzie miała takiego wpływu na grę drużyny jak 10 a przez to nigdy nie będzie TOP 3. Mimo to zawiódł jako lider i kapitan.

-Polska- wszystko zostało już powiedziane.

Polscy dziennikarze- jak widzę Borka czy innych którzy jeżdżą po tych piłkarzach, żeby tylko przypodobać się emocją kibiców ,to jest wstyd, tym bardziej ze wcześniej chcieli wejść w t...tym chłopakom.

- Niemcy- największe rozczarowanie jak dla mnie.

- Argentyna- Kolejny raz kompletnie zawiedli.

- Brazylia- Podobnie jak Argentyna tyle tylko, że potencjał chyba największy z pośród wszystkich drużyn.

- Hiszpania- Tiki-Taka bez Xaviego to już nie to samo.

6.Wygrani :

- Didier Deschamps- jako piłkarz , pokazał całemu światu jakie znaczenie dla drużyny ma pozycja nr 6 czyli Defensywny pomocnik. Bez niego nie było by sukcesu Francji w 98. Dziś jako trener jest głównym autorem tego sukcesu. Ma drużynę ciekawą ale z potencjałem nie największym na świecie. Wycisnoł 110%. Mistrz. (Top 3 po Guardioli i Murinho)

- Cristiano- zakończył w wieki stylu. 4 bramki pokazał najwiekszym piłkarzom co znaczy być królem. Olbrzymi wpływ na grę drużyny. Gdyby miał partnerów w większej formie, miał by lepsze osiągnięcia. Doskonała forma. Są odwieczne pytania czy : Pepsi vs Cola czy Real vs Barca czy MC vs KFC czy Messi vs Cristiano – odpowiedź jest jasna CRISTIANO RONALDO(ps: świat mówi o jego transferze do Juve a ma juz 33 lata i trwa mundial).

- Eden Hazard- odszedł król niech żyje Król- będzie w TOP 3 tylko musi przejść do Realu.

- Mbape- największy talent od lat. Zobaczymy czy to udźwignie.

- Luca Modric- jeden z ostatnich prawdziwych rozgrywających. Pan Piłkarz.

- Croatia- dziś połowa świata była Chorwatami. Napisali piękną historię. Wchodzą po barażach, grają pięknie i skutecznie, walczą resztkami sił. Coś niesamowitego . Jak ja dziś zazdroszczę tej dumy którą ma Chorwacja.

-Francja- obroniła piłkarski Honor Europy .

- Belgia- świetna gra i świetna ekipa.

- Rosja- skoro Didier Deschamps wycisnąć umiał 110% to Czerczesow wycinoł 210%.
Takie rzeczy tylko w Rosji.

Władimir Putin – po wszystkich leje a on ma Parasol. Patrzy na niebo i zastanawia się gdzie te samoloty do likwidowania chmur.
Świetna impreza.

Niech żyje Piłka Nożna.
#mecz #mundial
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Heszajstos:

Francja- obroniła piłkarski Honor Europy .

Dziwnie to brzmi xD

Przecież Europa zmiażdżyła, wypluła i przeżuła Amerykę Południową (o reszcie świata nie ma co wspominać) ( ͡
  • Odpowiedz
@Heszajstos: - Cristiano- zakończył w wieki stylu. 4 bramki pokazał najwiekszym piłkarzom co znaczy być królem. Olbrzymi wpływ na grę drużyny. Gdyby miał partnerów w większej formie, miał by lepsze osiągnięcia. Doskonała forma. Są odwieczne pytania czy : Pepsi vs Cola czy Real vs Barca czy MC vs KFC czy Messi vs Cristiano – odpowiedź jest jasna CRISTIANO RONALDO(ps: świat mówi o jego transferze do Juve a ma juz 33
  • Odpowiedz