Wpis z mikrobloga

Witam ponownie wszystkich graczy. W środę ocenialiśmy grę Portal z roku 2007.

79,24% przepytanych Mirków bądź Mirabelek grało w tę grę. Średnia ocena tej gry na wykopie wynosi: 8,88. To więcej niż na gry-online (8,5) oraz mniej niż na Metacritic (9,2).

Dziś oceniać będziemy grę: Frostpunk z 2018 roku.

W kolejnym głosowaniu będziemy głosować na grę No Man's Sky z roku 2016.

Bardzo proszę o podzielenie się opiniami, wspomnieniami na temat tej gry.

Tag do obserwacji/czarnolistowania: #wykopowegry

Zasady: Oceniamy różne gry z różnych gatunków i różnych okresów. Głosujemy w skali 1 - 10, ocena będzie uśredniona i porównana z ocenami na portalu gry-online oraz metacritic. Głosowania będą się odbywać co 1-3 dni w zależności od wolnego czasu. W komentarzach będzie jeszcze jedna ankieta na temat tego czy grałeś w daną grę.

#gry #pcmasterrace
Horvath - Witam ponownie wszystkich graczy. W środę ocenialiśmy grę Portal z roku 200...

źródło: comment_nyEtyTnnHn4uBg9cDjdCYP8RIrkEltPj.jpg

Pobierz

Na ile oceniasz?

  • 1 10.3% (75)
  • 2 1.7% (12)
  • 3 1.7% (12)
  • 4 1.8% (13)
  • 5 4.0% (29)
  • 6 9.1% (66)
  • 7 16.4% (119)
  • 8 26.1% (189)
  • 9 15.4% (112)
  • 10 13.5% (98)

Oddanych głosów: 725

  • 40
  • Odpowiedz
@Uncy
@hellgihad
@kocio
@Goffredo

Też miałem tak, że wkręciłem się mocno na 3 dni a po przejściu każdej kampanii kilka razy odstawiłem na półkę i nigdy więcej nie włączyłem. Jednak według mnie mechanika i historia bardzo fajna. Uwielbiam motyw mechów i możliwość montowania ich w fabrykach i kopalniach. Czekam na tryb endless/sandbox nad którym podobno pracują. Będę mógł wtedy po prostu zbudować giga miasto zamiast kończyć misję i tyle
  • Odpowiedz
  • 2
@DrunkMind i tak opiera się na jednym schemacie, nie wiem co mogło by wnieść coś nowego do tej gry. Jakby kosztowała 40 zł to bym siano mógł ją polecić a tak za tą cenę można kupić lepsze gry
  • Odpowiedz
@LinQ to strategia ekonomiczna a one wszystkie opierają się na tym samym schemacie. Ja np chętnie posiedziałbym kilka godzin optymalizując produkcję i rozwijając miasto bo lubię takie gry
  • Odpowiedz
  • 0
@LinQ kurcze akurat Frost punk wprowadza ciekawe mechaniki których nie ma w normalnych strategiach ekonomicznych
  • Odpowiedz
@Horvath: 40h przegrane, uważam grę za słabą. Na początku trudna, z czasem (niezależnie od poziomu trudności) co raz łatwiejsza, gdy w ostatnich dniach spokojnie można było odchodzić od komputera, gra się sama przechodziła.
Balans tragiczny, fabuła mizerna, bardzo słabo zbudowana imersja, scenariusze sprowadzają się po podejmowania tych samych decyzji, brakuje mi tu losowości. Nie wspominam o problemach technicznych jak słaba optymalizacji czy częsta męczarnia z odpaleniem gry. Zasłużona jedynka.
  • Odpowiedz
@kocio: Najbardziej prawdopodobnie że od praw które ustaliliśmy, typu: New Faith/Order to zły ending, jakaś propaganda/faith keeper czy może jakieś inne opresyjne prawa to zwykły ending, a bez nich to dobry, tak się wydaje to najlogiczniejsze.
  • Odpowiedz