Wpis z mikrobloga

Od kilku dni w moim LG G4 (H815) (Android 6.0) padło odblokowanie podwójnym tapnięciem w ekran, a także nie wysuwają się przy zablokowanym ekranie podstawowe informacje (data, czas, bateria) . Z początku myślałem, że to zabrudzony czujnik zbliżeniowy, wyczyściłem, nie pomogło. Telefon ma dwa lata i do tej pory ma fabryczną folię na ekranie, więc pomyślałem, że może się zużyła i coś szwankuje, wiec ją zdjąłem i przeczyściłem ekran... Nadal nic.
Generalnie trudny temat. Podwójne tapnięcie raz działa, a raz nie. System nie był nigdy aktualizowany.
Sam dotyk działa bez zarzutów jedynie jest problem przy odblokowaniu tapnięciem.

Ps Zauważyłem że telefon reaguje na podwójne tapnięcie jeśli odblokuję telefon powerem potem go zablokuję i wtedy podwójne tapnięcie działa.

#lgg4 #lg #android #smartfon
  • 2
@Matpiotr: w ciągu ostatnich dwóch lat lg wydało na ten telefon tylko dwie aktualizacje... i jak było 6.0, tak 6.0 jest dalej.

@HaleHortler: U mnie jest podobnie, raz działa, a raz nie. Jakoś nigdy się w ten problem nie zagłębiałem, ale pewnie na xda będzie rozwiązanie.