Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Szukam terapeuty w #lublin. Mam #depresja albo może #dystymia, bo ciągnie się to od wielu lat. Przyjmuję leki, ale nie chcę się całe życie na nich opierać. Zaczęłam uczęszczać na terapię, ale to była terapia psychodynamiczna i bardzo mi ona nie podpasowała. Ciężko mi mówić o sobie, o emocjach i spotkania z teraupetką nie dawały mi żadnej ulgi, tylko dodatkowe napięcie. Nie spodobała mi się wizja, że jakiekolwiek efekty mogą być osiągnięte dopiero po stworzeniu więzi z terapeutką i "przelaniu" na nią emocji, które niby nie zostały zaspokojone w dzieciństwie. Po pierwsze nie podejrzewam, że kiedykolwiek by mi się udało otworzyć na tyle, by taka więź się mogła wytworzyć, po drugie perspektywa ciągnięcia tego latami mnie przytłoczyła.
Bardziej podoba mi się opis terapii poznawczo-behawioralnej i myślę, by tym razem spróbować znaleźć specjalistę z tego nurtu.
Macie kogoś polecanego? Może być NFZ (ale z niezbyt odległymi terminami), może być prywatnie (ale żeby wizyta nie kosztowała miliona złotych).
Z góry dziękuję za namiary.
#psychoterapia #terapia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja utkwiłam w psychoterapii na 12 lat i z perspektywy widzę ile nadużyć za sobą poniosła i jak fałszywa była relacja pomiędzy mną a terapeutką. Nie miałam do psychoterapii przekonania, ale z powodu anoreksji szukałam jakiejkolwiek pomocy, terapeutka szybko mnie do siebie przekonała. Ciągle przejawiały się wątpliwości, że coś jest nie tak, że relacja między nami jest z jej strony jakaś wymuszona, udawana z tego powodu dotkliwie się kaleczyłam. Obie
  • Odpowiedz