Wpis z mikrobloga

#mafia #przestepczosc #przestepczosczorganizowana #policja #sluzbyspecjalne #kino #film #ksiazki
Słuchajcie, słuchajcie, obywatele wykopu! Szukam dobrych wątków policyjno-mafijnych. W skrócie interesują mnie filmy (dokumentalne albo nie), gdzie zaprezentowane są techniki mafii i śledczych. Jasne, oglądałem Ojca Chrzestnego, fajny film o mafii, ale tak sporo nie pokazali technik i rytuałów poza paroma akcentami.

Mogą to być filmy dokumentalne czy fabularne, książki, forum, artykuły, reportaże. Wszystko co zdradza sztuczki wykonywane przez mafię. Przez śledczych też. Możecie też opisać słownie w komentarzu. Od siebie mogę się podzielić takimi:
- Mafia, aby przyjąć w swe szeregi nowego członka każe mu wykonać specjalny rytuał, może to być coś bolesnego jak w niektórych filmach, tj. obcięcie palca, ale wystarczy by było to np. pokropienie świętego obrazka swoją krwią. Chodzi o taki zabieg - antropologicznie to ma sens - rytuał sprawi, że w oczach nowego członka to wszystko będzie miało większą rangę, tym większą im więcej sam członek się poświęci (obcięcie palca utwierdzi go w przekonaniu, że warto było, trudniej będzie mu zrezygnować).
- Podobał mi się też film Chłopcy z Ferajny, tam pokazane jest sporo. Nie będę tu jednak zdradzał co, bo może ktoś jeszcze nie widział. (Jeśli polecacie mi film, to coś rangi tego.)
  • 5
@WedrowiecAtte: ogólnie powinnam polecić Ci drugi sezon serialu Bad Guys, bo idealnie wpasowuje się w to o co prosisz, ale to serial koreański, więc zakładam, że odpada w przedbiegach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
genialne pokazanie relacji między przestępcami, lokalnymi biznesmenami i politykami, by zabrnąć aż do policji i prokuratury
http://asianwiki.com/Bad_Guys:_Vile_City

poza tym: The New World, Nameless Gangster, podejrzewam że Gomorrę i Peaky Blinders znasz, Dead or Alive