Wpis z mikrobloga

#wifi #router #pcmasterrace

Dobra, znowu mam kolejne pytanie. Wiem że istnieje połączenie mostami dwóch routerów, jednak nie wiem jak się za to zabrać. Kilka informacji na temat czego posiadam:

- 2 routery DWR-921 [te, które oferuje T-Mobile]
- Karta SIM z ofertą internetu nielimitowanego
- Karta SIM z ofertą 50GB

Oba routery wchodzą ze sobą w konflikt, pozmieniałem jednak im kanały bez wyboru najlepszego z dostępnych, niestety, wciąż mam spadki wydajności. Obie sieci powinny, za przeproszeniem, zapierd*lać. Tak jednak nie jest, więc stąd pomysł na połączenie obu sieci w jedną. Czy jest to możliwe za pomocą dwóch tych samych routerów? Jeśli tak, to jak?
  • 4
połączenie obu sieci w jedną

@DrakePL: Co masz na myśli? Internet to nie jest prąd czy tam woda że wystarczy połączyć kable aby szło więcej.
@dktr: Dokładnie. Routery DWR od T-Linka które wymieniłem, mają sloty na karty SIM [obie z jednej sieci]. Jeden z nielimitowanym w pierwszym, drugi z 50GB w drugim. Oba wchodzą w kolizję na kanałach. Istnieje sposób zmostowania obu routerów by działały jako jeden sygnał i kanał [w drugim należy wyłączyć DHCP (? nie jestem pewien czy dobrze to napisałem) zaś w pierwszym zmienić IP i ustawić funkcję mostu [co powoduje że pierwszy