Wpis z mikrobloga

Wypoczki pomocy!!!

Miałem zainstalowany program do nagrywania rozmów w telefonie ''ACR''. 2 tyg temu zmieniłem telefon i stary przywróciłem do ustawień fabrycznych i dałem go Ojcu. Myślałem (albo i nie) że wszystkie rozmowy z programu zapisane w mp3 zostaną na karcie SD. I teraz się okazało, że w dniu moich urodzin w czerwcu odbyłem ostatnią rozmowę z moją babcią, która zmarła parę dni temu. Przeszukałem wszystkie karty, telefony i nie mogę znaleźć żadnych nagrań . Pytanie - gdzie mam szukać tych rozmów. jakieś programy do przywracania plików. Karta SD czy stary telefon? Jak ktoś może to proszę o odpowiedz.

#informatyka #programowanie #wykop #pomocy #ciekawostki #ostatniaszansa
  • 5
@grzy18: A jeśli oddanie do firmy zajmującej się odzyskiwaniem plików to za duży koszt to na własna rękę możesz próbować np. Recuva czy jakoś tak. Tylko pamiętaj, że korzystanie dalej z karty czy telefonu (niewiadoma, gdzie te nagrania siedzą) zmniejsza szanse na odzyskanie, bo jeżeli zostały jakoś usunięte to inne dane mogą je nadpisać.
@asunez: Dokładnie, bo samo usuwanie to oznaczenie na dysku, że ten zbiór (plik, katalog) został usunięty i jest tutaj puste miejsce. Chodzi o szybkość działania. Dodając coś na dysk jest duże prawdopodobieństwo , że część nowych danych nadpisze to miejsce.