Wpis z mikrobloga

Czy da się przeczytać i załadować zawartość arkusza excela znajdującego się na dysku google do pandas dataframe używając tylko api google drive?
Dostałem się już do zawartości dysku potrafię wyciągnąć informacje o plikach (jak nazwę, linki (selfLink, embedLink) itd jednak nie potrafię załadować zawartości arkusza do dataframe (błędy o nieodpowiednim rozszerzeniu) a chciałbym to zrobić w miarę prosto najlepiej poprzez pandas.readcsv lub pandas.readexcel. Widzę, że google ma kolejne api do czytania arkuszy google jednak zastanawiam się czy na prawdę to jest jedyna opcja by się do nich dostać skoro już się dostałem do dysku google i widzę, że w opisie posiadają kilka linków.
#python
#pytanie
#programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@araneo: @Gronekmaster: użyłem requests.get w celu pobrania pliku jako csv z linku dołączonego do informacji o tym pliku i otrzymałem jako rezultat okno do logowania. Co jest dość ciekawe, ponieważ jestem zalogowany (proszę wcześniej użytkownika o zalogowanie za pomocą konta google i trzymam to w sesji. Da się pominąć jakoś te okno i przejść od razu do pliku?
SebixBezKaryny - @araneo: @Gronekmaster: użyłem requests.get w celu pobrania pliku ja...

źródło: comment_A9NbnuDdFAHtQwChb1izomca9pRztlnK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@SebixBezKaryny wywala ci okno do zalogowania bo nie jesteś zalogowany. Jak odpalasz jakiś program i robisz requesty to tak jakbyś całkowicie nowa świeżo zainstalowana przeglądarkę odpalal, na takiej przeglądarce nie jesteś zalogowany, nie masz zapisanych haseł itp

  • Odpowiedz