Wpis z mikrobloga

#firma #podatki Mirki takie pytanie. Mam firmowe konto w tym samym banku co prywatne. Na prywatnym koncie często jestem na kredycie odnawialnym na minusie z czego płacę jakieś odsetki. Na koncie firmowym większe zasoby, i wyznaję zasadę, że przelewam sobie pensję co miesiąc a nadwyżki zostawiam. I teraz pytanie - czy mogę pieniądze firmowe (nawet te które są teoretycznie vatem) trzymać na prywatnym koncie, oszczędzając w ten sposób na odsetkach od kredytu?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seba_syn_zenona: jeśli to JDG to jest to Twoja kasa i robisz z nią co chcesz. W każdej chwili możesz wszystko wypłacić i możesz też 'doinwestować' firmowe konto w dowolnym momencie. Ale konta ze split payment nie ruszysz..
  • Odpowiedz
@seba_syn_zenona: Z jednej strony niby mogą się czepiać - ale tak realnie - czego? Kto zabrania wypłacenia całej kasy firmowej? W końcu to tak naprawdę tylko Twoja kasa i to Twoja sprawa co z nią robisz.
  • Odpowiedz
@seba_syn_zenona: Niby dlaczego? Tak jak wyżej napisał @husky83 - z tą kasą możesz robić "co chcesz". Przelewać z konta firmowego na osobiste (np. na jakieś oszczędnościowe), "zwracać" na firmowe, jak trzeba zapłacić fakturę, cokolwiek.
  • Odpowiedz