Wpis z mikrobloga

Teraz mam rozkminę - boga albo nie ma, albo nie wtrąca się w nasze życie. Jakby nas kochał itp. (a niby jest wszechmogący ), to nie było tyle bezsensownego cierpienia (bożym planem jest sprawić, że ktoś rodzi się martwy/z downem/inną chorobą która nie umożliwia normalnego życia). Chyba że istnieje, ale ma wywalone... PS proszę mi nie pisać o cudach, bo nie ma na nie dowodów - dawniej sądzono że słońce to bóg, a później przyszła nauka i to obaliła, tak samo będzie z nagłym zniknięciem raka. #ateizm #agnostycyzm #religia #katolicyzm
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazmojegopokoju: @Hicks: @Doman_60: Bóg istnieje i ingeruje w nasze życie. Co dobre i co złe pochodzi od Niego.
Izaj. 45:7 Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko .
Amos 3:6 Czy nie lęka sie lud, gdy w miescie zabrzmi trąba? Czy zdarza sie w miescie nieszczescie, którego by Pan nie wywołał?
5 Mojż. 10:17 Albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem bogów, i Panem panów, Bóg wielki, możny, i straszny, który nie ma względu na osoby, ani nie przyjmuje darów;
Psalm 139:16 Twoje oczy widziały niedoskonały płód mego ciała; w twojej księdze są zapisane wszystkie moje członki i dni, w które były kształtowane, gdy jeszcze żadnego z nich nie było.
1 Sam. 16:14-16 14. A gdy od Saula odstąpił Duch Pański, zaczął go trapić duch zły, też od Pana. 15. Rzekli tedy słudzy Saula do niego: Oto duch zły od Boga trapi cię 16. niechaj rozkaże nasz pan sługom swoim, którzy są przy tobie, a poszukają męża umiejącego grać na harfie, aby ci zagrał, gdy przypadnie na cię duch
  • Odpowiedz
@Dezyderat: Czyli żeby być ateistą trzeba odwagi? Obserwując te lewackie ateistyczne marsze mam wrażenie, że w większości chodzą tam tylko wystraszone, sponiewierane i zindoktrynowane wypłosze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Szczerze? W dupie byłeś i gówno widziałeś, a urojenia możesz sobie wmówić koledze w gimbie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Hicks: no na pewno to co sobie odczuwałeś w czasie kiedy byłeś bardzo podatny emocjonalnie jest prawdziwe...
  • Odpowiedz
@Hicks: Nie ma marszów ateistów, a wyciaganie konkluzji z innych marszow (na których moga byc, ale nie koniecznie sa ateisci) jest idiotyzmem.
  • Odpowiedz
@Hicks:

masz prawo do własnej opinii.

Niezmiernie dziękuję. Moja opinia jednak jest zbieżna z psychologią. Teoria stresu czy np (węziej) reakcja na frustrację to dziś domena nauki, a nie widzimisię.
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: chrzescijanstwo jest dziurawe - wg judaistow mamy dwie dusze, zwierzeca i ludzka. Judaisci uznaja reinkarnacje, wiec jezeli cos przeskrobales w poprzednim zyciu, to teraz otrzymujesz nauke w postaci takiej a nie innej kary, blakasz sie po swiecie jako warzywo z jedna dusza - ta zwierzeca, druga zas jest ci zabierana na "jeden cykl" zycia.
  • Odpowiedz