Wpis z mikrobloga

Wrzucacie już piękne, czerwone okazy i trochę wam zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja w tym roku pierwszy raz mam wszystko na powietrzu - na nowym terenie nie mam foliaka (zrobiłem próbę z małym tunelem, ale nie dał rady się utrzymać - wiatr wygrał) ani szklarni, ale popracuję nad tym może w przyszłym roku.

Posadziłem wszystko do gruntu, wkopałem agrowłókninę (szpilki nie dawały rady z wiatrem). Pielęgnacja jest utrudniona, bo jestem tam tylko w weekendy, na szczęście gleba gliniasta i dobrze trzyma wodę. Na krzakach wszystko jeszcze zielone i mam nadzieję, że uda się dociągnąć do zbiorów, bo słyszałem że zaraza już "chodzi" a oczywiście nie miałem czasu, żeby zebrać się za ekologiczne opryski (nieekologicznych też nie robiłem):

#wies #pomidory #ogrodnictwo
chuckd - Wrzucacie już piękne, czerwone okazy i trochę wam zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
J...

źródło: comment_Kf9avuChiyZUEUf8ZcfN61xoSXbECyvJ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blogger: to też ciekawe, bo ... niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°) To dla mnie nowy teren, nie znam jeszcze tej ziemi, ale wychodzi na to, że jest bardzo dobra. Ostatnio właśnie zorientowałem się, że tyle czasu niczym nie nawoziłem (sadzonki były nawożone Bioponem) i dałem im w zeszły weekend Kristalon czerwony pierwszy raz w tym roku, bo pomyślałem, że może trzeba je trochę "podkarmić". Niestety nie
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Nie... wszystko powoli - wiesz: im większa wegetacja, tym wolniejszy remont :D Ale za nami etap burzenia i wynoszenia, oraz belki już są na górze, a to najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: dzięki :) Wątpliwości są zawsze, a i ze spokojem różnie bywa... (za dużo rzeczy chciałoby się zrobić w ciągu jednego dnia lub jednego weekendu). Koncepcje remontu też się zmieniają - wrzuciłem nawet pytanie pod tagiem budowlanym przed chwilą - może się wypowiesz? Chętnie poznam twoje zdanie.
  • Odpowiedz