Wpis z mikrobloga

Stało się, manjaro po ostatniej aktualizacji totalnie sie rozsypało (tak, że jest konieczna reinstalacja wszystkiego, nawet na forum mi tak powiedzieli) i tak od 2 dni testuje sobie różne dystrybucje. Moje spostrzeżenia:
Manjaro - świetny system ale nie wiadomo czy następna aktualizacja Cie nie uwali.
OpenSUSE - rzekomo robią wszystko aby system był prosty dla nowych użytkowników, ja miałem problem aby połączyć się z wifi.
Elementary - całkiem spoko system, ale zawsze się kończyło (miałem już go wcześniej) tak że nie mogłem zaktualizować systemu bo wywalało jakiś błąd (prędzej czy później) (porada z forum: panie to tylko reinstalacja)
Peppermint - problem z instalacją wpsoffice i problem z naprawą tego problemu - out
Mint - Też był problem z wpsoffice ale ostatecznie dało radę go rozwiązać, mimo to laguje strasznie, nie można sprawnie i szybko poruszać się po arkuszach.

Próbować z Archem? Wybaczyć manjaro? Albo coś innego?
#linux
  • 17
Z tą 'stabilnoscią' manjaro mnie zmartwiłes... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@robekk1978: coś musiał zrąbać sam. Aktualizuję na bieżąco i śmiga jak dziki. Raz jedynie miałem problem z aktualizacją, gdy w jednym z folderów namieszałem z uprawnieniami, ale to z własnej głupoty :P (no ale udało się naprawić).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lis6502: a trueOS miałem na stacj w robocie ok miesiąca. Mega mi sie podobał. Ale #!$%@?łem cos z aktualizacjami (tzn repo z innej linii włączylem i sie sypło). Porty linuksowe tam chodzą jak złoto. I ogólnie wróce kiedys - chociazby jako vm do robienia przelewów (ʘʘ)
@Poise: Nie musisz reinstalować, masz tablicę partycji GPT zamiast MBR. Możesz to skonwertować za pomocą czegoś (google), aczkolwiek lepiej zrób kopie całego dysku.

Ewentualnie z chroota zamontuj root, rsync na inny dysk. Ponowne partycjonowanie dyski i z powrotem rsync, reinstall gruba wraz z konfiguracją.

Swoją drogą, nie wiem jak Ci update mógł to zwalić