Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy też tak macie, że odkąd weszliscie na wyższe ciężary to po treningu czujecie się absolutnie zmięci? Odkąd wszedłem w 5x5 w przysiadzie na ok 90kg, po wyjściu z #silownia jestem nieżywy. W efekcie nie ćwiczę z rana bo potem cały dzień ziewam, nic mi się nie chce i często boli mnie głowa, a generalnie tracę wszelką chęć do ćwiczenia. Jakieś suple? Inny trening?
  • 16
  • Odpowiedz
@longfinger1: ja mialem tak, ze przy 4 serii 4/5 powtórzenie to była już trochę katorga, poza tym najgorsze, bo zapominałem która to seria i często zamiast 5 robiłem po 6/7, bo wolałem zrobić więcej, niż mniej xD
  • Odpowiedz
@longfinger1: Będzie coraz gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wczoraj robiłem martwe i siady, a dzisiaj ledwo wstałem z łóżka i czuję się jakby pociąg po mnie przejechał hehe

Generalnie zadbaj o ilość kalorii i białka, żeby zminimalizować taki efekt. Najlepiej licz kalorie jak tego nie robisz. A tak poza tym to wiadomo, kreatyna 5g dziennie i przed treningiem może pomóc cytrulina (chociaż tu głównie o domsy
  • Odpowiedz
@longfinger1: wysokie ciężary wcale nie muszą męczyć, czasami nie powinny. Np trening gdzie masz jedną cięzką serię dajmy na to 3x90% i do tego rampa ją poprzedzająca, raczej nie jest niczym szczególnym. ale za to 5x5 tym samym ciężarem gdzie pierwsza seria jest wyżyłowana czyli mieści się w granicach 84-86% już da mocno w kość. Najbardziej stresująca jest właśnie objętość połączona ze zbyt wysoką intensywnością. Czasami ma to swoje miejsce
  • Odpowiedz
@rabarbarowyStraznik: Tak wiem. Ten brak energii wynika ze zmęczenia, a kreatyna/cytrulina wykazuje właściwości zmniejszające zmęczenie, dlatego o tym wspomniałem. Generalnie przede wszystkim trzeba spojrzeć na to czy jest odpowiednia ilość snu i jedzenia. Jak to się zgadza to trzeba szukać winy w treningach (zbyt duża objętość czy intensywność, chociaż głównie to pierwsze akumuluje zmęczenie). Może OP potrzebuje deloada, może zmiany planu, a może przypilnowania diety. Dobrze opisał to @masz_ty_rozum_i_godnosc
  • Odpowiedz
  • 0
@masz_ty_rozum_i_godnosc czyli 3 serie na wysokim ciężarze to wystarczająca ilość? Właśnie dokładam kiedy mogę, tzn według zaleceń (jak któraś serię zmaszczę to na następnym treningu powtarzam). Zapasu ostatnio praktycznie nie mam, wszędzie radzą żeby cisnąć ciągle progresję, widocznie przesadzam. Trenuje 3 razy w tygodniu więc nie jakoś znowu super często.

Jak w takim razie progresować kiedy mogę więcej, mam zawsze zakładać te 2-3 powtórzenia zapasu i mimo że czuję więcej nie
  • Odpowiedz
@longfinger1 jest kilka opcji. Przejść na tradycyjny model progresji takiego programu z progresja liniową i zminiejszyc objętość a zwiększyć intensywność. Druga to zwiększyć czas przerwy między dniami treningowymi, ponieważ potrzebujesz więcej czasu na superkompensacje. Tzrecia to dodać nieco objętości i zmniejszyć intensywność. Pierwsza i druga da szybsze efekty siłowe ale wcześniej trafisz na sciane, po kilku dniach lub tyg. Trzecia da lepsze długoterminowe efekty bo więcej objętości z dobrze dobrana intensywnościa
  • Odpowiedz