Wpis z mikrobloga

#komputery #internet #bezpieczenstwo #heheszki
"Przekręt" na (nigeryjskiego) afgańskiego antyterrorystę :D

"Dziękuję za szczegóły i informacje o Twojej nieruchomości, mam nadzieję, że jesteś dobrą osobą, ponieważ chcę Cię poinformować, że kupię, a także mam propozycję biznesową dla Ciebie.
Jestem kapitanem wojska ONZ w Afganistanie, w wojnie z terroryzmem. Opierając się na amerykańskiej decyzji ustawodawczej i wykonawczej w sprawie wycofania wojsk z Afganistanu, która wkrótce nadejdzie, zostałem wysłany do pracy w najbliższej bazie wojskowej waszego kraju.

Naszą misją jest pomoc w walce z atakowanymi przez terrorystów państwami, głównie Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską, w sprawie wojny z terroryzmem. Będę potrzebować nieruchomości dla siebie i dlatego skontaktowałem się z Państwem.

Z drugiej strony chcę was poinformować, że posiadam w sumie 6,2 mln USD. które dostałem z ropy naftowej, zajmują się tutaj w Afganistanie.
Zdeponowałem te pieniądze agentem Czerwonego Krzyża, informując go, że nawiązujemy kontakt z prawdziwym właścicielem pieniędzy. Mam prawo zatwierdzić każdego, kto wyśle te pieniądze.
Chcę zainwestować pieniądze w twoim kraju, gdy tylko zostanę oddelegowany do twojego kraju na dobry interes, i tak doradzisz mi, ponieważ nie jestem osobą biznesową.
Nie mogę przenieść tych pieniędzy do Stanów Zjednoczonych, ponieważ będę w Europie przez około 3 lata, więc potrzebuję kogoś, komu mogę zaufać. Jeśli się zgodzisz, przekażę pieniądze do Europy, gdzie będziesz beneficjentem, ponieważ jestem umundurowaną osobą i nie mogę paradować takiej kwoty, więc muszę przedstawić kogoś jako beneficjenta. Jestem Amerykaninem i oficerem wywiadu, więc mam w 100% autentyczny sposób na przekazanie pieniędzy za pośrednictwem kurierów dyplomatycznych. Po prostu potrzebuję twojej akceptacji i wszystko jest gotowe.

Proszę, jeśli jesteś zainteresowany tą transakcją, dam ci pełne dane, których potrzebujesz, abyśmy pomyślnie przeprowadzili tę transakcję. Postanowiłem znaleźć kogoś, kto jest prawdziwy, a nie wyimaginowany i dlatego poszedłem na zabezpieczoną stronę nieruchomości, gdzie Mogę być pewien, że ta osoba jest prawdziwa. Wierzę, że mogę ci zaufać. gdzie jesteśmy teraz możemy komunikować się tylko za pośrednictwem naszych urządzeń łączności wojskowej, które są zabezpieczone, więc nikt nie może monitorować naszych e-maili, wtedy mogę szczegółowo ci wyjaśnić. Docieram do ciebie tylko przez e-mail, ponieważ nasze połączenia mogą być monitorowane, po prostu mam aby mieć pewność, z kim mam do czynienia.

Jeśli jesteś zainteresowany, proszę napisz, więc poinformuję Cię o dalszych pytaniach. Piszę ze świeżego konta e-mail, więc jeśli nie jesteś zainteresowany, nie odpowiadaj na tego e-maila i usuń tę wiadomość, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi po 3 dniach. następnie wyszuka kogoś innego.

Czekam na twoje dane kontaktowe, abyśmy mogli przejść dalej. W mniej niż 5 dni pieniądze powinny zostać odnotowane pod twoją opieką, a ja wpadnę na moje pieniądze. Daję ci 30% sumy, a 70% za ja. Mam nadzieję, że jestem uczciwa w tej sprawie. Odeślij mnie z powrotem z prywatnego adresu e-mail

Czekam na otrzymanie informacji wkrótce.

Pozdrowienia,

Chris Micallef."