Wpis z mikrobloga

Poszukuję opinii o firmie DKOW Prawna Ochrona Nieruchomości. Chcę z nimi zawrzeć umowę w sprawie wysokości odszkodowania za wywłaszczenie gruntu pod budowę drogi i mam pewne obawy.Maja dwie opcje 5% od wartości nieruchomości + 25% od wywalczonej wyższej kwoty lub 45% od wywalczonej kwoty. Swoją drogą świetny biznes i nie co dziwne nie znalazłem innej firmy która bawi się w to tak kompleksowo. Może któryś mireczek korzystał?
#odszkodowanie #prawo
  • 7
@Alf131: zastanów się czy warto w ogóle kogoś brać. Decyzja odszkodowawcza w zakresie wysokości odszkodowania jest oparta na operacie szacunkowym. Jeżeli ci sie nie podoba wysokość odszkodowania to musisz zwalczyć operat, a ten, jeżeli nie jest oczywiście wadliwy (np. do porównania wzięto działki rolne a ty masz budowlaną) to będzie ciężko. Samo twierdzenie, że sąsiad Zenek sprzedał działkę drożej nic nie da. Jedynym skutecznym sposobem jest zwrócić sie do organizacji rzeczoznawców
@wyja_wilki_wyja: Oczywiscie ze jedyna podstawa bedzie rzetelny operat szacunkowy. Wlasnie tym zajmuje sie ta firma. Robia swoje operaty i probuja sie odwolywac. Sam moge zamowic rzeczoznawce ale potem musialbym sie bawic w pisanie odwolan co chce zostawic specjalistom.
@insolintje: Masz jakies doswiadczenia z placenuem podwojnie? Kancelarie prawne czekaja na operat potem jest termin tylki 14 dni na zrobienie porzadnego operatu i odwolywanie. Boje sie ze kancelaria moze byc mniej zaangazowana , co za tym idzie nieskuteczna.
@Alf131: Wykopuję stary temat, ale chciałem zapytać jak potoczyła się Twoja sytuacja? Czy udało Ci się coś wywalczyć, skorzystałeś z usług jakiejś firmy?

Jestem teraz w podobnej sytuacji, poszukuję informacji gdziekolwiek.
@Masterick: Po rozmowie z prawnikiem oraz rzeczoznawca majątkowym zrezygnowałem. Ogólnie to w 99% przypadków to scam czyli biorą procent od nic nie robienia albo robienia czegoś co i tak nie działa. W moim przypadku wyliczenia okazały się znacząco przewyższac oczekiwania i goście wzięliby za nic 20k. Odradzam.