Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #krakow czy ktoś z was wie czy Karta Krakowska jest też dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych?

Wysłałem to pytanie do pomocy kk ale w odpowiedzi dostałem tylko fragment regulaminu
" 2) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym
właściwym
dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta ze wskazaniem Miasta jako
miejsca swego zamieszkania, bez względu na to czy osoby te osiągają
dochód."
I tekst "W związku z powyższym jeżeli spełnia Pan któryś z warunków może Pan
zostać beneficjentem Programu.". Jak widać są bardzo pomocni :/

Płacę podatek dochodowy PIT co miesiąc, więc to chyba o to chodzi w regulaminie. Ale nadal pewności nie mam.
Do tego dochodzi problem: firmę założyłem w tym roku, więc PIT jeszcze przez księgowość nie został wysłany (dopiero pod koniec roku). Ale mogę potwierdzić płacenie podatku dochodowego przelewami do US.

Stwierdziłem, że złożę wniosek w internecie i zobaczę jaka będzie odpowiedź (załączę przelewy potwierdzające, najwyżej odrzucą). Tymczasem podczas składania wniosku jest taki tekst:
"Uwaga: wnioskodawca, który nie jest zameldowany na pobyt stały na terenie Krakowa, okazuje dokument potwierdzający rozliczenie PIT w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej w Krakowie, ze wskazaniem Krakowa jako miejsca zamieszkania. Dokumentu tego nie dołącza się do wniosku."
Gdzie okazuje? Nie muszę nic we wniosku dołączać? Komu mam więc udowadniać, że płacę PIT?
Pogubiłem się w tym wszystkim.

Ma ktoś z Was większe rozeznanie?

#krakow #mpkkrakow #kartakrakowska #jdg
  • 1
  • Odpowiedz