Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś program do rysowania projektów architektonicznych pomieszczeń budynku. Taki projekt jak się składa w architekturze, aby np przebudować lokal. Najlepiej jakby był darmowy. Chciałbym kupić lokal, tylko nie wiem czy projekt spełni wymagania urzędu wydającego zezwolenie, dlatego chciałem najpierw skonsultować przykładowy projekt, a dopiero potem zacząć działać. Proszę mirki o pomoc. #architektura #projektowanie #budowa #budowadomu
  • 13
@groniu: nie chce oszczędzać, później zapłacę, chciałbym tylko rozrysować samemu i zanieść do urzędu, aby wyrazili zgodę, że dany projekt się nadaje i wydadzą zezwolenie. Jeden projekt mam z wymiarami, chciałbym to przerysować, dorysować pare elementów i sprawdzić, czy opłaca się kupić lokal. Zapłacę teraz architektowi za projekt lokalu, który nie będzie się nadawał już na początku. Projekt papierowy mam ale to za mało i trzeba kilka rzeczy dorysować, aby można
@komentarz_pozytywny jak masz projekt papierowy to odezwij się do autora żeby Ci wysłał wersje elektroniczną i tak szukaj kogoś ktoś w tym programie działa. Jeśli to AutoCAD to student za niewielką opłatą wyrysuje Ci co będziesz chciał i poświęcisz na to niewiele swojego czasu. Chyba że chcesz nauczyć się rysować żeby później to wykorzystać, w takim wypadku nie pomogę ale pewnie sporo osób się wypowie bo temat chyba był wcześniej na mikro
@groniu: Na projekcie papierowym nie ma autora. Obecny właściciel dobudował kilka ścianek działowych, więc projekt nie jest zgodny ze stanem rzeczywistym. Kiedyś po odbiorze projektów od architekta chciałem wprowadzić mała zmianę na projekt, to był projekt tylko do urzędu, który wydaje zezwolenie, nie do działu architektury w starostwie. Za jedna mała zmianę mój architekt, któremu się wcześniej zapłaciło chciał 1500zł. W innym przypadku doszła tylko jedna ścianka z regipsu i za
@komentarz_pozytywny: bo jest różnica kiedy chcesz ta zmianę. Ty chcesz teraz dostać projekt koncepcyjny, powiedzmy liczony za 50zl/m2, i zmiana w taki projekcie typu jedna ścianka to albo symboliczną opłatą albo za free. Ale jeżeli chcesz zmianę w projekcie do urzędu typu jedna ścianka, to się nagle okazuje że powstało nowe pomieszczenie, instalator musi przeliczyć wymiany powietrza, elektryk poprawić lokalizację gniazdek, zestawienie drzwi trzeba zaktuapizowac, jeszcze raz rysunki wydrukować, its itp.
@bonqs: Akurat zmiana polegała na przeniesieniu pomieszczenia gospodarczego 1-2m2 z jednego korytarza na korytarz na innym pietrze. Nikt nie przeliczał żadnych wymian powietrza, nie było zmian w oświetleniu, ani dokładania ścianek działowych, tylko doszedł zlew. W innym przypadku doszła ścianka działowa z drzwiami, która ma oddzielać schody, żadnego nowego oświetlenia. Przeróbki służyły tylko do urzędu, który wydaje zezwolenie na otwarcie danej działalności. Nie były to zmiany to działu architektury w starostwie.
Może znacie, albo sami używacie programów do rysowania projektów, chciałbym sam spróbować rozrysować plan danego lokalu. Poszedłbym do architekta, ale zanim on się za to zabierze to wole to zrobić szybciej sam. Może też się okazać, że lokal jest nieodpowiedni dla mnie i należy szukać innego.
@komentarz_pozytywny:

tylko doszedł zlew.

I tylko ktoś musiał te rurki do zlewu zaprojektować, tylko ktoś musiał podłączenie do kanalizy dorobić. A to wszystko to nie był architekt. ( )( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Galrim: Ciężko kapujacy jesteś. I tak to nie był architekt, tylko projektant?, pod wszystkim projektami podbijał się ktoś inny, oczywiście dowiedzieliśmy się o tym na końcu. To nie był projekt taki szczegółowy tylko zwykły budowlany, który musieliśmy zanieść do danego urzędu aby otrzymać zezwolenie na prowadzenie konkretnej działalności. Projekt posiadał istotny błąd, gdyż umieszczenie pomieszczenia gosp. uniemożliwiało korzystanie z innej części budynku. Dana zmiana polegała na dorysowaniu zlewu, kotary (drzwi przesuwnych)
@komentarz_pozytywny: kurde, jakby było tak pięknie jak mówisz to nic tylko zostać architektem ( ͜͡ʖ ͡€) ale zaraz, w sumie to jestem w branży od pewnego czasu i jednak tak nie jest. Peace, nie unoś się tak na portalu ze śmiesznymi obrazkami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Slamowir: Tak średnio. Narysowałem w programie z Leroy Merlin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla moich potrzeb wystarczyło. Da się zaznaczyć grubość ściany, pokazuje wymiar i powierzchnie pomieszczeń. Chciałem w AutoCadzie, ale nie byłem w stanie pobrać, jakieś błędy wyskakiwały. A co byś lepszego polecił?