Wpis z mikrobloga

@Ryu: Nie potrafię się ustosunkować, bo nie wiem czy twoja opinia jest jeszcze lewacka (propagowanie rozwiązłości obyczajowej) czy już prawacka (sprzeciw wobec nadmiaru regulacji) :P
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

Wydawało mi się, że jesteście za regulowaniem naszego życia przepisami. To jest smutna konsekwencja ustalania zbyt dużej liczby przepisów wchrzaniających się w prywatne życie


Widzisz różnicę? Nie jestem za ustalaniem zbyt dużej liczby przepisów regulujących. Choćby na tym przykładzie - Dobrze, że tvn nie może o 13:00 emitować anal gangbang p---o, ale to źle, że karamy telewizję za takie bzdury.
  • Odpowiedz
@Ryu:

Widzisz różnicę? Nie jestem za ustalaniem zbyt dużej liczby przepisów regulujących. Choćby na tym >przykładzie - Dobrze, że tvn nie może o 13:00 emitować anal gangbang p---o, ale to źle, że karamy >telewizję za takie bzdury.


Nie widzisz analogii do przepisów mówiących o mowie nienawiści, czy zniesławieniu?
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

Zniesławienie na pewno nie. Jeżeli będziesz rozpowiadał, że jestem pedofilem albo złodziejem, to mogę Cię podać do sądu o zniesławienie i jeżeli mnie pomawiałeś to jesteś ukarany. Do tego sprawa jest z powództwa cywilnego, więc to zupełnie inna para kaloszy.

A mowa nienawiści... Czy powinno się kogoś karać za nazwanie drugiego człowieka asfaltem, pedałem, albo po prostu chujem? Nie. Ale nawoływanie do nienawiści powinno zostać tak jak jest (tzn.
  • Odpowiedz
@Ryu:

Jeżeli będziesz rozpowiadał, że jestem pedofilem albo złodziejem, to mogę Cię podać do sądu o >zniesławienie i jeżeli mnie pomawiałeś to jesteś ukarany. Do tego sprawa jest z powództwa cywilnego, więc >to zupełnie inna para kaloszy.


Słowo klucz - sprawa cywilna a nie z urzędu, teraz czasami takie sprawy idą z urzędu, a po za tym czym innym jest oszczerstwo, za które niech się procesują, a czym innym wyrażenie swojej opinii o kimś, nawet obraźliwej. Dziecięce wyzywani ki nie SA dla
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

teraz czasami takie sprawy idą z urzędu


Poprawka. Sprawa nie idzie z urzędu, ale da sie wytoczyć sprawę karną (tak jak z gwałtem) i przeciwko temu jestem i myślałem, że już o tym pisaliśmy, więc teraz nie
  • Odpowiedz
Poprawka. Sprawa nie idzie z urzędu, ale da sie wytoczyć sprawę karną (tak jak z gwałtem) i przeciwko >temu jestem i myślałem, że już o tym pisaliśmy, więc teraz nie wspominałem.


Czasami idzie z urzędu przykłady: doniesienie Biedronia, 3 osoby za obrazę prezydenta, 1 osoba za małpę

Żadna z tych spraw nie była nawoływaniem do nienawiści.


A co jest. Bo problemem jest definicja. Np. fundacja "Nigdy więcej" uważa, że podrzędny zespól Irydion
  • Odpowiedz